Teknoloji

Twitter Artık Tam Boyutlu Resimler Gösterecek

Kullanımı daha kolay hale getirmek amacıyla Twitter artık resimleri tamamen tweet olarak gösterecek, böylece gönderide ne olduğunu açmanıza gerek kalmadan görebiliyorsunuz.

Yeni özellik daha önce mikro blog sitesi tarafından test ediliyordu ve şimdi tüm Twitterati için resmi hale getirildi. 

Tam görüntü önizlemesi şimdi Twitter’da

Duyuru elbette sosyal medya platformunun Twitter hesabından yapıldı. Bu artık görüntülerin gerçek boyutunun görüntülenmesiyle sonuçlanacak ve bu herkes için sürpriz unsurunu ortadan kaldıracaktır.

Hatırlamak gerekirse, şimdiye kadar Twitter, 16: 9 en boy oranını desteklemeyen kırpılmış görüntüler gösterdi. Bu, akıcı kullanım için beslemenin tutarlılığını korumak için yapıldı.

Bilmeyenler için, özellik Mart ayında test aşamasındaydı ve 4K görüntü ve video yüklemenize izin veren başka bir özellikti. İkincisi yakın zamanda tanıtıldı ve kullanıcılar etkinleştirmek için Ayarlar’a gidebilirler.

Şu anda 600 veya daha fazla takipçisi olan kullanıcılara ulaşan Spaces’a ek olarak yeni küçük ama kullanışlı özellik tanıtıldı. Bu özellik, ünlü Clubhouse uygulamasında olduğu gibi, insanların canlı sesli sohbetlere ev sahipliği yapmasına olanak tanır.

WhatsApp benzer bir özellik sundu

Twitter’daki daha büyük resim önizlemesi, WhatsApp’ın hem Android hem de iOS’taki son değişikliğine benzemekte.

Artık popüler mesajlaşma uygulaması, insanların bir sohbette daha büyük fotoğrafları ve resimleri görüntülemelerine olanak tanıyor, böylece mağazada ne olduğunu görmek için özellikle gönderilen medyaya dokunmak zorunda kalmıyorlar.

Bu yine büyük bir değişiklik değil. Ancak uygun kullanımda yardımcı olur. Bu özellik daha önce yalnızca iOS için duyurulmuştu ancak şimdi tüm Android ve iOS kullanıcılarına küresel olarak ulaştı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %