Pubg Mobile

Pubg Mobile 1.7 GFX Tool Ayarları

Merhaba arkadaşlar; Geçtiğimiz günlerde çok beklenen Pubg Mobile 1.7 Güncellemesi nihayet yayınlandı. Bir çok yeni özelliklerin yanı sıra Oyun grafiklerinde de bir çok iyileştirme yapılması oyuncular tarafından memnuniyetle karşılandı. PUBG mobile düşük performanslı cihazlar için yeni bir grafik ayarı getirdi. Akıcının bir altı olacak ayar oyuncuların FPS düşüşleri ve lag ve bugları en aza indirecek.

Pubg Mobile yeni bir güncelleme aldığında GFX tool ayarları sıfırlanır ve eski ayarlar geçerliliğini yitirmiş olur. Hal böyle iken ayarları baştan yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki ayarlar Pubg Mobile 1.7 Güncellemesi ile tam uyumludur.

GFX Tool, oyuncuların PUBG Mobile için tam HD grafiklerin, 60 fps’nin ve diğer grafik ayarlarının kilidini açmasına yardımcı olan bir üçüncü taraf uygulamasıdır. 

Düşük ve orta seviye telefonlarda grafik ayarları Orta Yüksek ve ya Yüksek Aşırı yüksek seçenekleri mevcut. Bu demek oluyor ki Cihazınız 60 FPS kare hızı verememektedir. Bu uygulama ile Cihazınızı zorlayarak 60 FPS değerine çıkarmamızı sağlıyoruz. Yani Aşırı Seçeneğini çıkarmamıza yarıyor.

 1. Görselde GFX tool Ayarı yapılmamış Pubg Mobile Grafik seçeneklerini görmekteyiz. Kare hızı Aşırı yüksek seçeneğinde cihazımız bu durumda 40 ila 50 Arası kare hızı alabilir.

2. Görselimizde ise GFX Tool Ayarları yapılmış bir şekilde görmekteyiz. Kare hızı Aşırı yüksek seçeneği mevcut, artık cihazımız 55-60 FPS kare hızı alacaktır.

 1. Videomuzda görüldüğü üzere GFX tool Ayarları yapılmamış bir şekilde oynanmaktadır. Kare hızı dalgalanmaları bariz bir şekilde yaşanmakta olduğu görülmektetir.

2. Videomuzda görüldüğü üzere GFX tool Ayarları yapılmış bir şekilde oynanmaktadır. Kare hızı dalgalanmalarının görülmediği bariz bir şekilde ortada.

Sonuç olarak; Cihazımız orta alt seviye bir cihaz ise mümkün mertebe GFX tool aracını kullanmayı öneriyorum. Çünkü; Yüksek ve Aşırı yüksek seçeneklerinde oynadığımız zaman FPS değer düşük ve düşüşler yaşadığından oyun akıcılığını kaybediyor ve oyundan daha az zevk alma hissi doğuyor.

NOT; GFX Tool kullandığını zaman cihaz aşırı ısınır ve uzun vadeli oyunlarda işlemci ve grafik işlemcini zarar görebilir. Mümkün oldukça cihazınızda aşırı ısınma hissettiğinizde 5-10 dakika oyuna ara verip tekrardan oynamaya devam etmelisiniz.

GFX tool Ayarları Şu şekilde olmalıdır.

Bu ayarlar Mobile Pubg Sürümünün 1.7.x Global sürümü içindir. Mobile Pubg güncellendikçe uygulamada güncellenecektir. Uygulama her güncellendiğinde yine sitemizden güncel ayarları yapabilirsiniz.

İlk olarak üsteki 1. resimde görüldüğü gibi 1.6.X(Global) Sürümünü seçiyoruz ve ardından ACCEPT diyoruz. Bir üstündeki bağış kısmı 2 Dolar olarak gözüküyor Bağışta bulunmak istemiyorsanız Çubuğu sola doğru çekin ve ACCEPT Tıklıyoruz. Android 11 Sürümü kullanıcıları için sizden İzin isteyecek ve Special permission is required yazısına OK diyoruz. Ardından Bu Klasörü kullan Tıklıyoruz. GFX Tool Uygulaması data dizinindeki dosyalara erişmek istiyoruz. Yazısına İZİN VER Diyoruz. En üsteki 2. Resme dönüyoruz, Ayarları 2. ve 3. Resimlerdeki gibi yapıyoruz. Ardından RUN Game Tıklıyoruz ve oyuna giriyoruz. Artık 60 FPS almanız gerekecek.

Oyun için Grafik ayarlarını değiştirdiğiniz taktirde ayarları baştan yapmak zorunda kalırsınız.

Üstteki ayarların tamamı düşük seviye ve orta seviye cihazlar için EN ideal ayarlardır. Daha fazla ayarlar ile oynarsanız istenilen performansı vermeye bilir.

GFX TOOL 1.7 İndir

Download

Kırmızı ile işaretlediğim alanlar en önemli yerlerdir. Ayarların o şekilde olması sizin için daha fazla verim almanıza olanak tanıyacaktır.

Resolution: Yani ekran çözünürlüğü bu ayar varsayılan da yani Default da kalmasını öneriyorum ama siz çözünürlüğü düşürdüğünüz taktirde daha iyi verim alabilirsiniz. Not çözünürlüğü düşürdüğünüz taktirde oyun içi grafik kalitesinde azalma olacaktır.

Graphics: Buradaki oyun içi grafik kalitesini ayarlayacağız. Benim tercihim Smooth HD hem oyun içi grafikleri bozmadan hem telefonu yormadan kullanılacak bir ayardır. Eğer oyun içi iyileşme olmadıysa bunu Smooth’a çekebilirsiniz.

FPS: Oyun içi saniye başına kare hızı anlamına gelen bir ayardır. 60 FPS yapıyoruz düşük olmaması gerekmektedir.

Anti-aliasing: Disable de olacaktır. Kenar yumuşatma anlamına gelmektedir. Oyuniçi objelerin daha net bir şekilde görünmesini sağlayacaktır 2x veya 4x olması telefonunu yoracak ve ısındıracakdır.

Styles: Classic veya colorful da kalmasında sakınca yoktur. Diğer ayarları yapmanız durumunda telefonunuz yavaşlayabilir

Shadows: Gölgeler anlamına gelir oyun içi gölgeleri kapatır. Disablede kalacaktır.

Diğer ayarların tamamı Disable de kalacaktır. Ayarların tamamı bittikten sonra Bağış çubuğunu en sola çekin ve ACCEPT tıklayın hepsi bu kadar.

NOT: Kesinlikle oyun içinden Grafik ayarları değiştir meyiniz değiştirdiğiniz taktirde bu işlemleri baştan yapmak zorunda kalacaksınız.

Ayarlarla ilgili sorunlarınızı yorumlar kısmına bırakarak Yöneticilerimiz tarafından sizlere daha hızlı çözüm sunmanıza yardımcı olacaktır.

39 Yorum

 1. Reis tablette bu uygulama cihazınızla optimize edilemiyor diyor çalıştırmıyor
  30 fps veren ekranda cam gibi oynanıyor
  120 hz 90 fps cihazda görüntü bulanık oynanmıyor yani neyi bekliyorlar anlamıyorum. Yokmu Bi yetkili yardımcı olacak ?

   1. Evet denedim bir çok gfx programı denedim paralı olanlar dahil çoğunda uygulama cihaz ile optimize edilemiyor indirme ekranının altında yazıyor. Oyunu sildim yükledim gfx programını sildim yükledim kaç defa yine aynı.

    1. Merhaba, Çözünürlük olarak ayarlarınızı yapıyor musunuz GFX Tool İle ? Tabletiniz Ekran çözünürlüğü nedir.

     1. Cihaz samsung tab s7 2560×1600 120 hz gfx tool da hiç bir ayarı etkinleştirmiyor en duşükten en yükseğe denedim. Google Playstore de gfx tool uygulama indirme sayfasında bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor diyor zaten. Tablet değeri 8 binlira ve istediğim görüntü performansına ulaşamıyorum.1.7 geldikten sonra bu hale geldi.

     2. Merhaba, sizler için küçük bir araştırma yapacağım bir kaç gün sonda sitemizi ziyaret erebilir misiniz ?

 2. Ayarları yaptım oyuna girdim fakat grafik ayarları HD-YUKSEK oldu neden ? Güncellemeden önce AKICI-ASİRİ oluyordu şu an aşırı çıkmıyor önceki hâli çok daha iyiydi.
  Neden bu şekilde ve bir de aynı sorunu yaşayan var mı ?

  1. Merhaba, graphics : smooth ve FPS : 60 olarak yaptınız değil mi ? Eğer bunları yaptığınız taktirde olmuyor ise uygulamayı silip tekrar yükleyin ve tüm İznik’leri onaylayın tekrardan deneyiniz.

   1. Hepsini aynı şekilde yaptım smooth ve 60 FPS’i de fakat ayarlarda artık çıkmıyor aşırı seçeneği lobide de grafiklerden 60 FPS göstermiyor ama FPS göstergesinden 60 FPS veriyor lobide…
    Ama maçlarda cihazımın verdiği 45 FPS’i bile vermiyor uygulama eski performansını vermiyor benimle birlikte arkadaşlarımın bir çoğu da aynı sorunu yaşıyor hiçbir şekilde 60 FPS vermiyor ve aşırı seçeneği gelmiyor grafiklere bu böyle devam mı edecek ?

    1. Şunu da eklemek isterim ki uygulmayı tam 5 kere silip yükledim bir şeyi yanlış yapmışım düşüncesiyle ama yok olmuyor hiçbir şekilde

    2. Merhaba, bu konuda da anlattığım gibi yaparsanız Grafik ayarlarından Aşırı Seçeneğini aktif edebilirsiniz. https://cepofisi.com/pubg-mobile-1-7-60-fps-nasil-yapilir/ şu konumuzdaki link’i ziyaret ederek aşağıdaki işlemleri uygulayınız.
     Yukarıdaki yapılandırmayı indirin [fpslock1.7] Adında bir ZİP Dosyası inecek. Zip Dosyasını açın ve 60 FPS Kare Hızı Dosyasını kullanın.
     Açın ve çıkarın
     Ardından “ Active.sav ” dosyasını kopyalayın veya kesin.
     PUBG Mobile Global: “Android / data / com.tencent.ig / files / UE4GAME / ShadowTrackerExtra / ShadowTrackerExtra / Saved / SaveGames /Buraya Yapıştırın

     1. Merhaba denedim olmuyor daha doğrusu uygulama yöneticisinde pubg’yi zorla durdurmaya zorla seçeneği gözüküyor ama olmuyor anlaşılan uygulamayı eskisi gibi kullanmayacaz

  1. Merhaba, Bizlerde siz gibi uygulamanın güncellenmesini ve uygulama içi incelemelerden sonra sizlere en iyi ayarları sunmak için sabırsızlanıyoruz.

 3. 6 bin e tablet aldık gfx olmadan oynayamıyorum işe bak 120 hz ekran var 90 fps veriyor fakat görüntüyü dağıtıyor net görüntü alamıyoruz bilgisi olan varmi androidden uzak durun tab s7

 4. Hâlâ 1.7 güncellemesi gelmedi artık gelsin lütfen… Oyunu oynayamaz hâle geldik kasmalar oluyor dün veya bugün gelecekti sözde öyle denilmişti

 5. Cihazım Redmi note 9(128 GB-4 RAM) Uygulamayı yaklaşık 8 aydir sorunsuz kullanıyordum çok memnundum fakat PUGB mobile 1.7 güncellemesinden sonra bu verdiğiniz ayarlarla ne yaptıysam olmadı.Hepsini birebir yaptım defalarca doğru olup olmadığını kontrol ederek fakat olmuyor lütfen yardım edin.

  1. Merhaba, Uygulamada mı sorun yaşıyorsunuz yoksa oyun içinde ayarlarda mı ? Ayarları bu şekilde yaptığınız taktirde yine donma ve kasma mı yaşadığınızı söylüyorsunuz ?

   1. Dediğim gibi ayarların hepsini birebir yapıyorum ve oyuna giriş yapıyorum cihazım normalde 45 FPS veriyordu uygulamayla 60 FPS oynuyordum güncellemeden önce fakat guncelledikten sonra oyuna bu ayarlara giriş yaptığımda 60 FPS yani aşırı çıkmıyor grafiklerde yardımcı olun lütfen uygulamadan çok memnundum fakat artık olmuyor ne yapsam

   2. Dediğim gibi ayarların hepsini birebir yapıyorum ve oyuna giriş yapıyorum cihazım normalde 45 FPS veriyordu uygulamayla 60 FPS oynuyordum güncellemeden önce fakat guncelledikten sonra oyuna bu ayarlara giriş yaptığımda 60 FPS yani aşırı çıkmıyor grafiklerde yardımcı olun lütfen uygulamadan çok memnundum fakat artık olmuyor ne yapsam…Yani donma veya kasma değil bu ayarlarla giriş yaptığımda 60 FPS aşırı seçeneği çıkmıyor hiçbir şekilde defalarca denedim

    1. Merhaba, uygulamayı incelediğim de Uygulama kaynaklı problem gözükmekte bugün yada yarın bu saatlerde uygulamaya sahipleri uygulamaya büyük olasılıkla güncelleme yapacaklarından almış olduğunuz hata giderileceğini umuyorum

     1. Çok teşekkür ederim bir daha yapamayacağımı düşünmüştüm oyun bu uygulamayla çok daha akıcıydı…
      Peki uygulama güncellendiginde tekrardan şu an verdiğiniz ayarlar mı geçerli olacak yoksa değişecek mi cevap verirseniz sevinirim.

     2. Peki uygulama güncellendiginde tekrardan verdiğiniz ayarlar mı geçerli olacak yoksa değişecek mi cevap verirseniz sevinirim

     3. Merhaba, oyunda grafik ayarlarında değişiklik olmadığı için vermiş olduğum Ayarlar geçerli olacaktır. Aksi durum da uygulama güncellenir güncellenmez, uygulama tarafımızca test edilecek ve olası değişmiş ayarlar ise güncellenerek verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu