Teknoloji

YouTube Mobil, Ayrıntılı Video Kalitesi Seçenekleri Sunmaya Başlıyor

YouTube, akıllı telefonlarda ve tabletlerde daha ayrıntılı video kalitesi seçenekleri alıyor. Yeni seçenekler geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek ve YouTube artık verileri kaydetmek için görüntü kalitesini düşürme seçeneği sunuyor.

Artık mobil veri ve Wi-Fi üzerindeyken farklı akış kalitesi tercihleri ​​belirleme seçeneği de var.

YouTube Mobil Artık Varsayılan Video Oynatma Kalitesini Ayarlamanıza İzin Veriyor

YouTube şimdiye kadar videoları belirli bir çözünürlükte oynatma veya İnternet bağlantı hızınıza bağlı olarak video kalitesini değiştiren Otomatik olarak ayarlama seçeneği sundu.

Şimdi yine de, mobil cihazda YouTube dört farklı akış kalitesi seçeneği sunuyor. Orada  Veri Tasarrufu verilerine kaydetmek için “görüntü kalitesini düşürür” olacaktır. Ardından,  “daha fazla veri kullanan” ve video çözünürlüğünü 720p veya üstüne çıkaran daha yüksek resim kalitesi vardır.

Otomatik seçeneği, internet bağlantı hızınıza göre video kalitesini ayarlar, hangi hala orada. Dördüncü seçenek,  “belirli bir çözünürlük seçmenize” izin veren Gelişmiş’dir. Oynatıcıdan seçtiğiniz akış seçeneği ne olursa olsun, yalnızca o video için geçerli olacaktır.

İşin iyi yanı, artık Wi-Fi ve mobil veriler için video kalitesi tercihlerini ayrı ayrı ayarlayabilmenizdir. Bunun için YouTube uygulama ayarlarına ve ardından Video kalitesi tercihlerine gitmeniz gerekirBurada, video kalitesini Otomatik,  Daha yüksek resim kalitesi veya Veri tasarrufu olarak ayarlama seçeneğini bulacaksınız.

Seçtiğiniz akış seçeneği ne olursa olsun, YouTube uygulamasında izlediğiniz gelecekteki tüm videolara otomatik olarak uygulanacaktır.

Güncellenen akış kalitesi seçenekleri, dünyanın farklı yerlerinde çok sayıda insana hitap ediyor. Mobil veri bağlantısının sınırlı ve yavaş olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, aylık mobil veri kotanızı korumak için YouTube’u Veri tasarrufu moduna ayarlayabilirsiniz.

Alternatif olarak, mobil veri kotanız hakkında endişelenmeniz gerekmiyorsa ve hızlı Wi-Fi ve mobil verilere erişiminiz varsa, YouTube’u videoları her zaman 720p veya daha yüksek çözünürlükte oynatacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

YouTube’daki güncellenmiş akış seçenekleri artık Android’de ve iOS’ta kullanıma sunuluyor.

Videoları Belirli Çözünürlükte Otomatik Olarak Oynatma Seçeneği Hala Eksik

Parçalı video kalitesi ayarlarının eklenmesine rağmen, mobil cihazdaki YouTube, videoları belirli bir çözünürlükte oynatmanıza varsayılan olarak izin vermiyor. Bu, veri sınırı olmadan hızlı bir internet bağlantısına erişiminiz olsa bile, YouTube’u tüm videolarınızı 4K çözünürlükte otomatik olarak oynatmaya zorlayamayacağınız anlamına gelir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %