Teknoloji

YouTube Daha Fazla Para Kazandıracak

YouTube, canlı yayınlar ve entegre alışveriş için bir alkış özelliği de dahil olmak üzere paranızı almak için yeni yöntemler sunuyor. İçerik oluşturucuların gelir akışlarını çeşitlendirmeye devam etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

YouTube, İşletme Kurmaya Yardımcı Oluyor

YouTube blogunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, YouTube, İş Ortağı Programı aracılığıyla son üç yılda 30 milyar dolardan fazla ödeme yaptı.

Bu sadece geleneksel reklam geliri yoluyla değil. YouTube’daki içerik oluşturucular, kanal üyelikleri ve özel canlı yayınlar dahil olmak üzere birçok şekilde para kazanabilir.

YouTube’un ayrıca YouTube Premium abonelik hizmeti gibi kendi ayrı planları vardır.

Gönderide, YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan birkaç başarı öyküsünü vurguluyor. Bunlar arasında, kanal üyeliklerinin lansmanından bu yana YouTube kazançlarını ikiye katlayan Rus moda danışmanı Anna Yakimenko ve şu anda LA stüdyolarında 1000’den fazla kişiyi istihdam eden Rhett ve Link ikilisi yer alıyor.

Artık YouTube, içerik oluşturucuların çalışmalarından para kazanmalarına yardımcı olacak yeni yollar ekliyor.

Canlı Yayın

İlk ekleme, izleyicilerin canlı yayın sırasında desteklerini göstermelerine olanak tanıyan bir alkış özelliğidir. Satın alındığında, videonun üzerinde size bir alkış animasyonu gösterilir.

Her biri bir öncekinden daha ayrıntılı ve daha güzel ve tabii ki daha pahalı olan dört farklı alkış satın alabilirsiniz.

Bu, şu anda yalnızca bilgisayarlarda ve Android uygulamasında Avustralya, Brezilya, Hindistan ve ABD gibi belirli ülkelerdeki kişiler tarafından kullanılabilir.

Şimdiye kadar, bu özellik yalnızca bazı içerik üreticiler tarafından kullanılabiliyordu. Bu yıl daha geniş bir gruba yayılacak.

İzlerken Alışveriş Yapın

YouTube’un blog yazısı, tüketici alışveriş alışkanlıklarının dijitale kaymaya devam ettiğini ve şirketin bunu gerçekleştirmeye yardımcı olmak için orada olmak istediğini belirtiyor.

Bu nedenle, yeni bir entegre alışveriş deneyiminin beta testini yapıyor. Bazı videoları izlerken, YouTube platformundan çıkmadan içinde öne çıkan ürünleri satın alabileceksiniz.

Ürünler etrafında kaç videonun döndüğünü düşündüğünüzde, YouTube için akıllıca bir harekettir. Kutudan çıkarma, incelemeler, gösteriler vb … İzleyiciler bir satın alma işlemi yapmaya teşvik edilirse ve bunu videodan birkaç dokunuşla yapabilirlerse, bu muhtemelen iyi bir para kazandırıcı olacaktır.

Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair belirli bir tarih yok, ancak 2021’in sonraki dönemlerinde.

YouTube’da İçerilik Oluşturun

YouTube içerik oluşturucusu olmak mı istiyorsunuz? Bu zor bir iş ve yalnızca birkaçı onu büyütecek, ancak zaman ve çaba harcarsanız, o zaman şanslı olabilirsiniz.

İçeriğinizin olabildiğince iyi görünmesine yardımcı olmak için düşük maliyetli bir YouTube stüdyosu oluşturmak faydalı olabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %