Microsoft

Yeni Windows 10 Önizleme Yapısı Internet Explorer Olmadan Geliyor

Microsoft, 2022’de Internet Explorer 11 desteğini sonlandırdığını açıkladı, ancak şimdiden onu terk edip devam etmeye hevesli görünüyor. Windows 10 Insider derlemelerine yönelik en son güncelleme, herhangi bir Internet Explorer olmadan geliyor.

Microsoft’un Internet Explorer için Erken Sonu

Kısa süre önce Microsoft nihayet eski tarayıcısına vaz geçerek, 2022’yi Internet Explorer’ın desteğinin sonu olarak ilan etti.

Yeni Microsoft Edge’in ne kadar iyi olduğu düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir hareketti. Bununla birlikte, teknoloji devi herkese bir yıl Internet Explorer’ı devre dışı bırakması için izin vermesine rağmen, yeni bir güncellemede onu Windows’tan kaldırarak işleri hızlandırıyor gibi görünüyor.

Windows Bloglarına bir göz atarsanız, Microsoft’un Internet Explorer’ı Önizleme Yapısı 21387’den kaldırma gerekçesini görebilirsiniz:

Internet Explorer 11 masaüstü uygulaması artık bu Insider Preview sürümünden itibaren kullanımdan kaldırılmıştır.

Tabii ki, bu güncelleme sadece Internet Explorer’ı kaldırmakla ilgili değil. Ayrıca, PIN’inizi değiştirme işlemi bazen başarısız oluyor, dokunmatik yüzey hareketlerini kullandığınızda kaşif süreci çöküyor ve Times New Roman’ın gerekmediğinde görünmeye karar vermesi gibi bazı kötü hataları da ortadan kaldırdı.

Internet Explorer için Acil Çıkış

Internet Explorer 11’in 2022’nin ortalarında desteğini kaybetmesi planlanırken, Microsoft’un artık daha fazla beklemesini istemediği görülüyor.

Microsoft, Internet Explorer’ı sonsuza dek kaldırılken, Microsoft Edge’i tarayıcı pazarında önemli bir rakip yapmaya da hazırlanıyor. Kısa süre önce Redmond teknoloji şirketi, tarayıcıya tüm web siteleri için HTTPS gibi bazı kullanışlı güvenlik araçları eklediğini duyurdu.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %