d4e6284450df72beb63cd3ad422a667b1553a48f
Teknoloji Haberleri

Yeni WhatsApp Özelliği, WhatsApp Grup Aramalarına Başladıktan Sonra Katılmanızı Sağlıyor

Şu anda çoğu görüntülü sohbet platformu, kullanıcıların başladıktan sonra aramayı tıklayarak aramalara katılmasına izin veriyor. Şimdi, WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp aramalarında tam olarak aynı şeyi yapmasına izin veren yeni bir özellik sunuyor.

WhatsApp, Kullanıcıların Başladıktan Sonra Grup Görüşmelerine Katılmalarını Sağlıyor

WhatsApp, kullanıcıların zaten başladıktan sonra grup aramalarına katılmalarını sağlayan yeni bir arama özelliği sunuyor. WhatsApp, resmi bir blog gönderisinde yeni özelliği duyurdu ve açıklandığı gibi, küresel olarak kullanıma sunulmaya başlayacak.

Yeni özellikle, bir grup üyesi bir grup aramasının başlangıcını kaçırırsa, aramaya katılma seçeneğini görmeye devam edecek. Bu, kullanıcıların aramalarının bir listesini görebilecekleri ve aralarına katılabilecekleri Zoom veya Google Meet gibi çalışır.

Daha önce kullanıcılar, yalnızca arama başladığında ve telefon ilk çaldığında bir grup WhatsApp aramasına katılabiliyordu. Bu, telefona zamanında ulaşamayan grup üyelerinin aramaya katılamaması anlamına geliyordu. Arama katılımcıları bu kişinin içeri girmesine izin vermek isteseydi, aramayı sonlandırıp yeniden başlatmaları gerekirdi.

Blog gönderisinde WhatsApp, yeni özelliğin “bir grup aramasını başlarken yanıtlamanın yükünü azaltacağını” ve “WhatsApp’a yüz yüze konuşmaların kolaylığını getireceğini” açıkladı. Muhtemelen yüz yüze görüşmelerle tam olarak eşleşmese de, evde iş görüşmeleri için WhatsApp kullanan herkes için çok yararlı olabilir.

WhatsApp Grup Aramalarına Başladıktan Sonra Nasıl Katılabilirsiniz?

Telefonun çalmasını kaçırdıysanız ve başladıktan sonra bir grup WhatsApp aramasına katılmanız gerekiyorsa, Aramalar sekmesine gidin. Ardından, katılmanız gereken aramaya dokunun.

Resim Kredisi: WhatsApp

Arama menüsü, yeni bilgi ekranında grup sohbeti adını ve aramanın mevcut katılımcılarını görüntüleyecektir. Bu, doğru aramaya katıldığınızdan emin olmanızı ve konuşmaktan kaçınmak istediğiniz birinden potansiyel olarak kaçınmanızı sağlar. Aramaya katılmaya hazır olduğunuzda Katıl düğmesine dokunun  .

WhatsApp’ın en yeni arama özelliği, kullanıcılara aramaları terk etme ve daha sonra tekrar katılma seçeneği de sunuyor. Kapıyı açarken telefonunuzu sessizde bırakmak yerine, aramayı bırakabilir ve mümkün olduğunda geri dönebilirsiniz.

WhatsApp Grup Görüşmelerini Daha Kolay Hale Getiriyor

Görüntülü aramalara daha sık güvenildiğinden, aramaları kullanıcılar için daha uygun hale getiren tüm ekstra özellikler memnuniyetle karşılanmaktadır.

Grup arayanlara çağrılara katılma konusunda ekstra esneklik sağlamak, yalnızca kullanıcı deneyimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda WhatsApp’ı diğer görüntülü sohbet platformlarıyla eşit hale getirir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Yanındayım
0
Beğendim
0
Düşündürücü
0
Beğenmedim
0

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir