Apple

Yeni Apple Watch Kan Basıncını, Kan şekerini Ve Alkol Seviyesini Ölçebilir

Yeni bir rapor, gelecekteki Apple Watch hakkında ilginç bilgilere işaret ediyor. Apple Watch’un mevcut sürümü, Oksijen izleme (SpO2) ve kalp izleme gibi bazı sağlık özellikleriyle birlikte geliyor. Son rapor şimdi tansiyon, kan şekeri ve alkol seviyesi gibi daha fazla sağlık özelliğinin gelecekteki Apple Watch’a gelebileceğini öne sürüyor.

Hatırlamak gerekirse, Şubat 2021’de ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu’na (USPTO) dosyalanan bir patent, Apple’ın kan şekeri ölçümleri üzerinde çalışabileceğini gösterdi, bu da Apple Watch’ta glikoz seviyesi takibi getirebileceği anlamına geliyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Daha fazla sağlık özelliği elde etmek için Apple Watch

“Terahertz Spektroskopisi ve Ortam Sensörlerini Kullanarak Performans İyileştirmeleri ile Dinamik Ortamlarda Görüntüleme” başlıklı patent, İngiliz sağlık teknolojisi şirketi Rockley Photonics’in Apple’ın son iki yıldır en büyük müşterisi olduğunu doğrulamasıyla bir miktar güvenilirlik kazandı. Rockley Photonics’in odak noktası kan şekeri seviyelerini izlemek olmuştur.

The Telegraph ve Forbes’tan gelen raporlar , Rockley Photonics’in Apple’ın son SEC dosyalamasında en büyük müşterisi olduğunu doğruladığını gösteriyor. Bu, teknoloji devinin, büyük olasılıkla Apple Watch olmak üzere gelecekteki Apple cihazlarına glikoz seviyesi izleme desteği getirmek için çalıştığını gösteriyor.

Hepimiz Apple’ın saatlerine kalp atış hızı monitörü ve SpO2 monitör desteği eklediğini biliyoruz. Mevcut Apple Watch 3, Apple Watch 6 ve diğerleri arasında kalp atış hızı monitörü ve SpO2 monitör bulunur.

Rockley, kan şekerine ek olarak kan basıncı ve alkol seviyelerini izlemeye de odaklanıyor. Ayrıca, bu sağlık seçeneklerinin gelecekteki Apple Watch’lara geldiğini görebileceğimizi gösteriyor. Ancak, Cupertino teknoloji devi bununla ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %