Teknoloji

Yahoo Answers 4 Mayıs’da Kapanıyor

Bir zamanlar milyonlarca sorgu için hareketli bir merkez olan uzun süredir devam eden site Yahoo Answers kapanıyor. Site 4 Mayıs 2021’de resmi olarak kapatılacak olsa da, kullanıcıların siteden verilerini istemek ve indirmek için 30 Haziran’a kadar vakti olacak.

Yahoo Cevaplar 20 Nisan’da Soru Almayı Bırakacak

Quora günlerinden önce, Yahoo Answers, ister ilişkilerle, evcil hayvan bakımı ile veya hatta ödevinizle ilgili uğraştığınız bir soru ile ilgili olsun, hemen hemen her soru için başvurulacak bir platformdu. Platformun bir zamanlar canlı olan topluluğu, tamamen yararsız olanlardan neredeyse bilimsel raporlara kadar değişen, yardımseverlik açısından değişen yanıtları gönüllü olarak verdi.

Şimdi sitenin 15 yıllık hükümdarlığı sona eriyor, Yahoo Cevapları kapanış tarihinden sonra Yahoo ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Aynı SSS sayfası, verilerinizi Yahoo Answers’dan nasıl indirebileceğiniz gibi mevcut kullanıcılar için bazı bilgiler de içeriyor. Yıllar boyunca sorularınızı ve cevaplarınızı korumak istiyorsanız, bu verileri 30 Haziran 2021’den önce Yahoo’dan talep etmelisiniz.

Yahoo, isteğinizi işleme koymanın 30 gün kadar süreceğini ve hazır olduğunda JSON biçiminde indirilebileceğini belirtiyor. Yahoo Answers içeriğinizi Yahoo’nun Yardım Merkezi sayfasından indirme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Yahoo Answers’ın neden kapatıldığına gelince, bunun azalan kullanımla ilgisi var. Mevcut Yahoo Answers kullanıcılarına gönderilen bir mesajda, Yahoo şunu yazar:

Yahoo Answers, bir zamanlar Yahoo’nun ürün ve hizmetlerinin önemli bir parçası olarak savaşırken, üyelerimizin ihtiyaçları değiştikçe yıllar içinde daha az popüler hale geldi. Bu amaçla, üyelerimize daha iyi hizmet veren ve Yahoo’nun birinci sınıf güvenilir içerik sağlama vaadini yerine getiren ürünlere odaklanmak için kaynaklarımızı Yahoo Answers’dan uzaklaştırmaya karar verdik.

Yahoo Cevaplar ve Bir Devrin Sonu

Yahoo Answers 2005’ten beri temel bir Soru-Cevap sitesi olmuştur. Yanıtların kalitesi yıllar geçtikçe azalmış olabilir, ancak Quora gibi benzer platformlar üzerinde etkisi olduğuna şüphe yok.

Ancak itiraf etmeliyiz ki, Yahoo Answers’ın tanınır hale geldiği uzun soluklu rantları, yaygın trolleri ve ara sıra verilen akıllı yanıtları özleyeceğiz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %