Teknoloji

[Güncellendi]Xiaomi MIUI TaleUI ile Değiştirmeyi Planlıyor

Güncelleme; Geçen günkü haberimizde TaleUI ilgili Xiaominin planından bahsetmiştik. Ancak bizi haberin sahteliğine yönelten ilk ipucu söylentinin kaynağı: SlashLeaks, sahte haberlerin yayılmasıyla ünlü bir platform. Sitenin sayfayı kısmen örttüğü söylenmelidir (reklam vermemek için bağlantı kurmayacağız), ancak bu görüntüyü dolaşıma sokmak için yeterliydi. Neyse ki, birisi objektif olarak maskesini çıkarmaya karar verdi ve sahte posterde görülebilen kullanıcı arayüzünün üçüncü taraf MIUI temasından başka bir şey olmadığını ortaya çıkardı.

Yaygın olarak kullanılan özel kullanıcı arayüzlerinden biri, Xiaomi’nin MIUI’sidir. Kullanıcı arayüzü reklamları nedeniyle çok sayıda eleştirilere rağmen hala Xiaomi’nin sevilen arayüzü olmaya devam ediyor. Ortaya çıkan haber biraz tuhaf. Xiaomi, neredeyse on yıllık MIUI’ye elveda diyebilir. Xiaomi, MIUI’yi TaleUI ile değiştirmeyi planlıyor.

MIUI 12.5’in zaten çıktığını biliyoruz.Bu sürüm MIUI’nin en son sürümüdür. Ancak şu anda Xiaomi MIUI 12’yi duyurmuş olabilir. MIUI 13 hakkında bir haber yok ve muhtemelen TaleUI ile değiştirilmesi bekleniyor. Yeni kullanıcı arayüzü TaleUI olarak adlandırıldı. TaleUI’nin görüntüleri henüz çıkmadı. Logolu TaleUI’nin bulanık resmi şu anda mevcuttur.

Hoşçakal MIUI ? Kendine iyi bak – Kötü bilirdik

On yıllık MIUI’nin normal kullanıcılar tarafından hala sevildiğine şüphe yok. lakin son zamanlarda MIUI 12 ile Kullanıcılar tarafından çokça eleştirilmekte. Bu yüzden MIUI için işler iyiye gitmemektedir.

Hali hazırda MIUI 12.5 Sürümü ile kullanıcılardan özür diliyerek MIUI 12 deki sorunların çoğunu ortadan kaldıracağının sözünü vermişti. MIUI 12.5 Beta sürünün ortaya çıkması ile birlikte MIUI 12’deki hataların çoğu yerinde duruyor ve muhtemelen Xiaomi MIUI cezalandırmak istiyor. Tercihlerini TaleUI’den kullanmak istiyor.

 Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi görüntü bulanık. Yeni TaleUI’de bazı kullanıcı arayüzü bekleyebiliriz. Windows kullanıcı arayüzünün bir kutucuk tabanlı olduğunu hatırlarsanız, yeni Xiaomi’nin TaleUI’sinde uygulanmış olabilir.

Şu anda bilgi ve sızıntılar kısıtlı. Sızıntı yakın zamanda Weibo’da ortaya çıktı. Ayrıca, posterin kendisi, yeni TaleUI’nin ilk olarak amiral gemisi MI 11 serisi için mevcut olacağını söylüyor. Daha sonra Xiaomi duyurularına göre diğer cihazlara gelecek. Yani, MIUI’yi TaleUI ile değiştirerek bazı büyük değişiklikler bekleyebiliriz.

Şu anda bu bilgiler resmi değildir, ancak Xiaomi’nin yeni bir kullanıcı arayüzü planlaması ve ürünleri için yeni bir arayüz sağlaması gerekiyorsa, bunu öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %