Xiaomi

Xiaomi MIUI Pil Sağlığı Göstergesini Test Ediyor

Genellikle akıllı telefon pilleri, zamanla bozulan ve dolayısıyla pil performansında düşüşe neden olan lityum iyon pillerdir. Bu durumla günlük hayatımızda karşılaşmış olabiliriz, tek bir şarjla bütün gün dayanan pillere sahip dayanıklı akıllı telefonlar, aniden şarj olmadan yarım gün bile dayanamayabilir.

Gelen bilgilere göre Xiaomi, kullanıcıların herhangi bir gecikme olmadan daha iyi pil performansına tanık olmalarına yardımcı olacak bir özellik elde etmelerini istediği için bu senaryoyu değiştirmek istiyor. Kullanıcıların akıllı telefonlarının pil sağlığını izlemelerini sağlayacak bir özelliği piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, MIUI Pil Sağlığı Göstergesinden başkası değildir.

Xiaomi MIUI Pil Sağlığı Göstergesi Ayrıntılı

Bu özellikten bahsetmişken, Xiaomi MIUI Pil Sağlığı Göstergesi, karmaşık pil parametrelerine bağlı olarak pil sağlık durumunu ölçebilir. Pil ömrü üzerinde bir etki bırakan ve akıllı telefon pillerinin pil sürecini etkileyen çeşitli faktörler arasında kullanım süresi, döngü süreleri, depolama kapasitesi ve depolama sıcaklığı yer alır.

MIUI Pil Sağlığı Göstergesi, pil sağlığını empedansına, kapasiteye ve sıcaklığa bağlı olarak bir ölçeğe dönüştürür. Bu şekilde, kullanıcılar pillerinin mevcut durumunu öğrenebilirler.

Akıllı telefonlarının pil sağlığını öğrenmek isteyenler, uygun Xiaomi akıllı telefonları üzerinden Ayarlar -> Pil & Performans -> Pil sayfasından pil sağlığına erişebilir. Sistem, pil ömrünün iyileştirilebilmesi ve optimum performans sunabilmesi için pil ömrü azaldığında cihazlarını bir servis merkezine götürmeleri konusunda kullanıcıları bilgilendirecektir.

Uygun Xiaomi Akıllı Telefonlar

Xiaomi, MIUI Pil Sağlığı Göstergesi özelliğini bazı akıllı telefonlarda kullanıma sunmaya başladı. Başlangıçta Redmi Note 10’a sunuldu. Şimdi, özellik Mi 11 Ultra , Mi 11 Pro, Mi 11, Mi 10 Sürümü, Mi 11 Lite, Mi 10 Pro, Mi 10, Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K40 Pro+ ve Redmi K40 Game Enhanced Edition.

Özelliğin kararlı sürümü hazır olduğunda Xiaomi’nin bu özelliği daha fazla modelde kullanıma sunması bekleniyor. Bu, kullanıcıların akıllı telefonlarının pil ömrünü korumasını sağlayacak ve bozulmadan daha uzun süre çalışmasını sağlayacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %