Xiaomi

Xiaomi Mi Mix Fold Adında Katlanabilir Telefon Duyurdu

Xiaomi, Mix markası altında ilk katlanabilir cihazı Mi Mix Fold’u duyurdu. Katlanabilir cihaz aynı zamanda Xiaomi’nin yenilikçi ve çığır açan ürünlerini sergilemek için tipik olarak kullandığı Mi Mix serisinin geri dönüşünü de işaret ediyor.

Mi Mix Fold, bir akıllı telefon için dört hoparlör kurulumu, sıvı lens teknolojisi ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi yeni özellik ve dünyada bir ilk olan birçok özelliği bir araya getiriyor.

8 inç Ekranlı Geleneksel Katlama Tasarımı

Mi Mix Fold’un tasarımı Samsung’un Galaxy Z Fold serisine benziyor. Dışında 90 Hz yenileme hızıyla 6,52 inç ölçülerinde bir AMOLED kapak ekranına sahiptir.

Cihazın açılması, 2480 x 1860 çözünürlüğe ve 4: 3 en boy oranına sahip 8.01 inç OLED ekranı ortaya çıkarır. Bu, 900 nit en yüksek parlaklığa ve Dolby Vision HDR desteğine sahip normal bir 60Hz ekrandır. Xiaomi bunun şu anda piyasadaki en büyük katlanabilir cihaz olmasıyla övünüyor.

Bir blog gönderisinde Xiaomi, paneli aşırı güvenilirlik testinde 200.000’den fazla bükülme ve 1 milyona kadar bükülme için test ettiğini iddia ediyor. Mi Mix Fold, ağırlık dağılımına ve güvenilirliğe yardımcı olmak için U şeklinde bir menteşe tasarımına sahiptir.

Xiaomi, Mi Mix Fold’u Standard ve Ceramic Special Edition’da sunacak. Standart sürümün arkasında seramik dokulu Corning Gorilla Glass bulunur. Seramik baskı, özel lazer kazıma ile seramik bir arka yüze sahiptir. Ayrıca altın ses düğmeleriyle birlikte altın bir çerçeveye sahiptir.

Mi Mix Fold, dört hoparlör kurulumuna sahip ilk akıllı telefon. Harman Kardon’un mümkün olan en iyi ses çıkışı için ayarladığı ekranın her iki tarafına yerleştirilmiş simetrik olarak tasarlanmış çift hoparlörler var. Xiaomi ayrıca 3D panoramik ses sunmak için dört hoparlör dizisi algoritmasını kullanıyor.

Xiaomi, daha büyük ekrandan yararlanmak için yazılımını da geliştirdi. Mi Mix Fold’da çoklu pencere modunda dört adede kadar uygulama çalıştırabilirsiniz.

Mi Mix Fold, Xiaomi’nin Surge C1 Chip, Liquid Lens Tech’in İlk Çıkışını İmzaladı

Mi Mix Fold, Xiaomi’nin kendi Surge C1 işlemcisinin de başlangıcını işaret ediyor. Bu, Xiaomi’yi geliştirmek için iki yıl alan bir görüntü işleme çipidir (ISP). Xiaomi’nin geliştirilmiş algoritmasıyla birlikte, Mi Mix Fold, tümü genel görüntü kalitesini iyileştirmeye yardımcı olan daha doğru otomatik odaklama, otomatik pozlama, beyaz dengesi sunar.

Mi Mix Fold, sıvı lens teknolojisini kullanan dünyanın ilk akıllı telefonudur. Bu, kameranın minimum 3 cm odaklama mesafesi ve 3x ve 30x hibrit zoom optik zoom sunmasını sağlar. Sıvı lens teknolojisi, temelde iki farklı lens görevi görür ve Xiaomi, lensin küresel yüzeyini yüksek hassasiyetli bir motor kullanarak kontrol eder.

Mi Mix Fold’daki diğer kamera sensörleri arasında 108MP ana kamera, 123 derecelik FoV ile 13MP ultra geniş ve 8MP makro sensör bulunur.

Dahili olarak, Mi Mix Fold , kelebek tipi bir soğutma sistemi, 12 / 16GB RAM ve 256 veya 512GB depolama kullanan bir Snapdragon 888 çipi paketler. Ayrıca, cihazı sadece 37 dakikada tamamen şarj edebilen 67W hızlı şarjlı 5.020mAh pil de var.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %