Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 4 Sızdırıldı

Xiaomi, Mi Mix 4 adlı ilk ekran altı kameralı akıllı telefonu ile akıllı telefon alanını genişletmeye hazırlanıyor. Şirket, 10 Ağustos’ta yaklaşmakta olan amiral gemisinin lansmanını doğruladı. Yakın zamanda paylaşılan sızdırılmış canlı görüntüler, yeni cihazı yakından görüntüleme imkanı sağladı.

Yaklaşan lansmanla birlikte, Mi MIX 4’ün bazı yönlerini ayrıntılı olarak anlatan web üzerinden daha fazla bilgi dolaşıyor. En sonuncusu, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan teklifiyle mümkün kıldığı fütüristik tasarım yaklaşımını gösteren canlı bir video biçiminde geliyor.

Akıllı telefonlar hepimiz için bir iletişim cihazından daha fazlası oldu. Xiaomi, akıllı telefonları için yeni teknolojileri deneme konusunda tutarlı olan markalardan biri oldu. Kamera, markanın kilit odak alanlarından biri olmuştur.

Xiaomi, orta sınıf ve uygun fiyatlı segmentte çoklu kamera sensörleri konseptini ilk tanıtanlardan biriydi. Ekran altı kamera teknolojisi, markanın cihazları için bir süredir test ettiği bir başka teknoloji.

Çinli Sızıntı Digital Chat Station tarafından Weibo’da paylaşılan en son sızdırılmış video, Xiaomi’nin tam görüşlü bir ekran tasarımı elde etmek için bu yeni kamera teknolojisini uygulamak için tüm engelleri aşmayı başardığını gösteriyor.

Özellikle 28 saniyelik kısa video, henüz cihaza entegre edilmemiş olan ayrı ekran panelini gösteriyor. “Paketlenmemiş ekranın” esnekliği, altındaki kamera kurulumunu düzgün bir şekilde maskeleyen panel ile tamamen işlevsel, çentiksiz bir tasarım elde etmemizi sağlar. Bu aynı zamanda markanın yeni tasarımlarla ilgili bir endişe olmaya devam eden dayanıklılık faktörleri üzerinde çalıştığını da gösteriyor.

Bu, uzun zamandır istenen iyi döşenmiş bir akıllı telefon ekran tasarımı. Görüntüleme deneyimini engelleyen herhangi bir su damlası çentiği veya delik olmayan tam görüşlü ekrandan bahsediyoruz.

Bazı markalar bunu pop-up selfie kamera modülü ile başarmış olsa da, bu trend son zamanlarda yavaşladı. Xiaomi’nin Mi Mix 4’ü fütüristik tasarım yaklaşımıyla kesinlikle oyunu değiştiriyor.

Şu anda, Mi Mix 4’ün ekran altı kamera özellikleri tamamlandı. Ancak sızıntıların yoğunluğunun artmasıyla birlikte bazı detaylar da yakında ortaya çıkacak. Paketlenmiş diğer özellikler de üst düzey olacaktır. Sızıntılara inanılırsa, cihaz 50MP üçlü arka kameralarla donatılacak.

Mi Mix 4 ayrıca FHD+ çözünürlüğü destekleyen 6.67 inç AMOLED ekrana sahip olacak. Yakışıklı ayrıca 12GB RAM’e kadar birleştirilmiş Snapdragon 888 Plus işlemciye sahip olduğu söyleniyor. Pil kapasitesi belirtilmemiş ancak 120W hızlı kablolu şarj desteği ve 70W kablosuz şarj desteği bulunuyor.

Diğer Ekran Altı Kameralı Akıllı Telefonlar

Ve bu yeni kamera tasarımını masaya getiren tek marka Xiaomi değil, ZTE bu teknolojiyi Axon 20 5G ve Axon 30 5G akıllı telefonlarla zaten tanıttı. İkincisi, bu ay ikinci nesil ekran altı kamera teknolojisiyle piyasaya sürüldü.

Diğer markaların ileriye dönük çoğunluğa katılması ve bir ekran altı kameralı akıllı telefon yinelemelerini tanıtması muhtemeldir. Oppo, ekran altı kameralı bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi için hazırlanan başka bir marka. İleride aynı kategoride daha fazla gelişme görebiliriz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %