Xiaomi

Xiaomi Mi 12, daha hızlı bir LPDDR5X RAM ve Snapdragon 898 İşlemci ile Gelecek

Söylentilere göre Xiaomi , Xiaomi Mi 12 adlı bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu için hazırlanıyor. Daha önce, telefonun bir amiral gemisi Snapdragon yonga setine sahip olacağını ve üstün kamera özelliği ile gelebileceğini öğrenmiştik. Şimdi, yeni bir sızıntı, cihazın daha hızlı bir LPDDR5X RAM ile geleceğini gösteriyor.

Yakın zamanda JEDEC, maksimum 8,533 Mbps veri hızına sahip yeni LPDDR5X RAM’i duyurdu. Bu, önceki sürümdeki 6.400 Mbps veri hızından çok daha yüksek. Mevcut Snapdragon yonga setleri yalnızca LPDDR4 veya LPDDR5 RAM’leri desteklerken, yakında çıkacak Snapdragon yongalarının X serisi RAM’leri bile desteklemesi planlanıyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan telefonlarında X serisi RAM’i LPDDR5X RAM uygulamasıyla donatan ilk telefon üreticisi olduğu söyleniyor. Bildirildiğine göre, yaklaşmakta olan Xiaomi Mi 12, bir amiral gemisi Snapdragon yonga seti ile eşleştirilmiş LPDDR5X RAM tarafından desteklenecek.

Önceki söylentiler, Mi 12’nin bir Snapdragon 895 SoC ile geleceğini gösteriyor. Ancak şimdi Mi 12’nin Qualcomm Snapdragon 898 yonga setinden güç alacağı söyleniyor. Bilmeyenler için Snapdragon 898, mevcut Snapdragon 888’in halefi olacak ve 4 nm’lik bir işleme dayanacak.

Bu, yaklaşmakta olan Xiaomi Mi 12’nin daha hızlı RAM, daha fazla güç ve daha iyi 5G bağlantısı sunacağı anlamına geliyor. Ek olarak, Mi 12 kısa süre önce 200W hızlı şarj teknolojisini desteklemek için lanse edildi. Telefon ayrıca diğer lenslerin yanı sıra 200MP birincil kameraya sahip olacak.

Bu özellikler oldukça cazip görünüyor. Ancak bu, akıllı telefon hakkındaki söylentilerin sadece ilk aşaması. Bu yılın ilerleyen saatlerinde lansmana yaklaşırken, akıllı telefonda bazı ilginç özelliklerin gelmesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu