Xiaomi

Xiaomi Döner Kameralı Akıllı Telefon Patenti Aldı

Xiaomi, son birkaç ayda bir dizi benzersiz akıllı telefon tasarımının patentini aldı. Şirketin odak noktası, yeni patent başvurusu ile öncelikle kamera departmanında olmuştur. Bükümlü kamera ve dahili çevirmeli kameralı akıllı telefonun ardından Çinli teknoloji devi, şimdi de döner kamera tasarımıyla başka bir patent başvurusunda bulundu. Şirket bu kez döner bir selfie kamera tasarımı ile karşımıza çıktı.

Xiaomi Döner Selfie Kameralı Akıllı Telefon

Xiaomi’nin dönen selfie kamera patenti 91Mobiles tarafından bildirildi. Patent ilk olarak şirket tarafından Kasım 2020’de Çin Ulusal Fikri Mülkiyet’te dosyalandı, ancak geçen hafta yayınlandı. Paylaşılan görseller, dönen selfie kamera modülünün tasarımının nasıl olduğunu gösteriyor.

Görüntüler, tam görünümlü bir ekrana sahip temel bir akıllı telefon tasarımını önceden gösteriyor. Çentik veya kamera deliği yok ve çerçeveler çene dahil her tarafta dar. Dönen selfie kamera modülü, tasarımın benzersiz bir parçasıdır.

Görüntü, kamera modülünde çift lens entegrasyonunu önermektedir. Kamera modülü, kamera uygulamasından selfie modu değiştirildiğinde görünecektir. Patent görüntüleri ayrıca çift kamera sensörlerinin yanında bir LED flaşı da gösteriyor. Bunun dışında dönen selfie kameralı akıllı telefonun alt kısmında bir USB Type-C bağlantı noktası ve bir hoparlör ızgarası bulunacak.

Direkt görüşte kulaklık girişi yok ve üst modül muhafazası ile 180 derece dönebilen kamera modülünün üst panelde bulunması pek olası değil. Bu bir konsept telefon olduğu için kesin tasarımdan emin olmak zor olurdu.

Ayrıca, cihaz hala kağıt üzerinde ve patent başvurusu, yakın zamanda gün ışığına çıkacağı anlamına gelmiyor. Şirket, son zamanlarda hepsi yeni akıllı telefon kamerası yeniliklerine odaklanan bu tür birkaç patent başvurusunda bulunmuştu.

Sadece geçen yıl patenti alınan ekran altı kamera tasarımının, Mi MIX Fold’un halefi ile resmileşmesi öneriliyor. Cihaz, J18s kod adlı ve son zamanlarda sızıntı fabrikasında ortaya çıktı.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %