Xiaomi

Xiaomi 5 Milyondan Fazla Mi MIX Fold Satmayı Hedefliyor

Mart ayında Xiaomi, ilk katlanabilir cep telefonu Mi MIX Fold’u piyasaya sürdü ve halihazırda farklı nesillerin katlanabilir cihazlarına sahip olan Samsung ve Huawei’ye katıldı.

Raporlara göre, katlanabilir akıllı telefon pazarı hızla büyüyor ve daha da büyüyecek. Ek olarak, poliimid film (CPI) talebi büyük ölçüde artacaktır. Xiaomi amaçları 2021 yılında 500.000 Mi Mix Fold sattığını doğrular rapor göstermektedir.

Ayrıca Luotu Technology’nin küresel akıllı telefon pazarındaki marka sevkiyatlarının analizini üç aylık raporuna göre Xiaomi, 2021’in ilk çeyreğinde 49 milyon adetlik sevkiyatla tek sezonda en iyi rekoru kırdı.

Şirket,% 60’ın üzerinde en yüksek büyüme oranına sahip, bu da Xiaomi’yi dünyanın en hızlı büyüyen markası olmuştur. Şirket, Çin’de de% 70’in üzerinde büyüme oranıyla% 16 pazar payı elde etti. Luotu Technology ayrıca 2021 yılına kadar katlanabilir akıllı telefonların küresel sevkiyatının ikiye katlanarak 4,5 milyon birime çıkacağını iddia ediyor.

Mi MIX katındaki CPI filmi Köln tarafından üretildi. Cologne Industrial Data’ya göre, CPI filmi şu anda Çin’in akıllı telefonlarında, dizüstü bilgisayarlarında ve diğer katlanabilir ekran malzemelerinde% 90 pazar payına sahip.

Çin’in küresel pazardaki yüksek payını dikkate alan Köln, küresel katlanır ekran pazarında yıllık ortalama% 60 büyüme oranına ulaşmayı hedefliyor.

Şu anda, katlanabilir ekran yüzeylerini korumak için iki ana teknoloji bulunmaktadır. Renksiz ve şeffaf poliimid film (CPI) ve ultra ince film temperli cama (UTG) sahibiz.

Cologne Industries, CPI filmi ilk kez 2019’da seri olarak üretti. İlk başta katlanabilir cep telefonları uygulamanın hedefi oldu, ancak daha sonra Samsung Electronics yön değiştirerek UTG Glass’a geçti.

Sonuç olarak Köln, işini orta ve büyük ürün alanlarına kaydırmak zorunda kaldı. Bunlara dizüstü bilgisayarlar, katlanabilir ekran ve hatta ev aletleri dahildir. Ayrıca Köln, kişisel bilgisayar üreticisi Lenovo tarafından piyasaya sürülen ilk katlanabilir dizüstü bilgisayar için CPI filmi sağladı, model 13.3 “ThinkPad X1 Fold”.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %