Xiaomi

Xiaomi, 25 Haziran’da MIUI 13 Duyuracak

Nisan 2020’de Xiaomi, bir dizi yeni özellikle birlikte Android MIUI 12’nin yeni sürümünü yayınladı. MIUI 12 Piyasaya sürüldükten sonra MIUI 13 özellikleri hakkında bazı sızıntılar duymaya başladık.

Ancak Aralık 2020’de Xiaomi beklenmedik bir şekilde MIUI 12.5’i duyurdu. Şu anda MIUI 12.5, MIUI’nin en yeni sürümüdür.

Şimdi yeni bilgilere göre MIUI 13 Güncellemesi beklenenden daha yakın olabilir. Ayrıca Xiaomi’nin 2021’in ikinci çeyreğinde Çin’de görücüye çıkacağını bildirdi.

MIUI 13 sürümü çıkış tarihi gizemini koruyor. Ancak, MIUI 12 ilk yayın tarihi düşünülürse, haziran ayının 25’de duyurması muhtemel.

Daha önce, MIUI’nin bir sonraki sürümüyle birlikte gelebilecek bazı yeni özellikleri duymuştuk. MIUI 13, öncelikle sistem performansını ve kararlılığını iyileştirmeyi hedefleyecektir. Arayüzünde bazı yeni özellikler görecek olsak da MIUI 12 Arayüzüne sadık kalması ve bir kaç görünüm haricinde arayüzde bir yenilik yapılacağı görülmemektedir. Başka bir sızıntıya göre MIUI 13 Samsung One UI’deki Gibi Samsung DEX benzeri masaüstü modu ile gelebilir.

Ek olarak, bir dizi yeni optimizasyon, animasyon ve özelliğin yanı sıra şirketin, kullanıcıların kendi geliştirebilecekleri MIUI 13’e entegre edilecek yeni bir süper Süper duvar kağıdı aracı da getireceği söyleniyor.

Hiç şüphe yok ki MIUI 13’ten beklentilerimiz Xiaomi’nin yazılım bölümü yönetiminde radikal değişiklikler. Şu anda MIUI 13 özellikleri ve çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi sahibi değiliz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %