Windows 11

Windows 11 KB5007215 (22000.318) Güncellemesi Yayınlandı

Her ayın Salı günü olduğu gibi Microsoft, Windows 11 için yeni bir yama yayınladı. Ve en son güncelleme, büyük bir iyileştirme ve düzeltme listesiyle geliyor. En yeni yama Windows 11 KB5007215, Windows 11’de yayınlanan son ay için büyük bir güncellemedir. En son 22000.318 derlemesi, AMD işlemciler L3 önbellek sorunu, geçen haftaki Snipping aracı derlemesinin neden olduğu dijital sertifikanın sona erme sorununu düzeltme ve daha fazlasını içeriyor. . Windows 11 KB5007215 (22000.318) güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Geçen Salıdan bu yana, Windows 11, geliştirici önizleme kanalında hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren birkaç küçük yama aldı. Geçen haftaki 22000.258 derlemesi, süresi dolmuş sertifikayı gösteren yerleşik uygulamalar için bir düzeltmeyle birlikte geldi. Ve AMD işlemciler için L3 önbelleğe alma sorunu 22000.282 derlemesinde keşfedildi. Bunun dışında şirket, geliştirici önizleme kanalında bilinen birçok küçük sorunu da düzeltti. Ve bu ayın Salı yaması tamamen bu düzeltmelerle ilgili.

Microsoft’un destek sayfası son yama düzeltmeler olduğunu – L3 önbelleğe, Kilit ekranı, ikinci monitörde çalışmıyor arama beklendiği gibi çalışmıyor başlayıp görev çubuğu ve performans ve ilgili sorunları yazdırmak siyah görünebilir. Ancak Microsoft, sürüm notlarında, yani değişiklik günlüğünde yalnızca Windows 11 için genel güvenlik güncellemelerinden bahsediyor.

İşte şirketin destek sayfasında listelenen değişiklik günlüğü.

  • Bazı kullanıcı arabirimi öğelerini oluştururken veya uygulama içinde çizim yaparken belirli uygulamaların beklenmedik sonuçlara yol açabileceği sorunu giderir. GDI+ kullanan ve yüksek nokta/inç (DPI) veya çözünürlüğe sahip ekranlarda sıfır (0) genişlikte kalem nesnesi ayarlayan uygulamalarda veya uygulama ölçeklendirme kullanıyorsa bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Windows 11 22000.318 toplu güncellemesinden bahsetmişken, bu derleme, yukarıda belirtilen düzeltmeler, iyileştirmeler ve en son güvenlik düzeltme ekiyle uyumlu bilgisayarları yayınlanmakta. Yapı ayrıca manuel olarak yükleme için de mevcuttur, en son yamayı indirmek için bu sayfaya gidebilirsiniz.

Windows 11, her ayın ikinci Salı günü daha önemli toplu yamalar alacak.

Güncelleme birçok kullanıcı tarafından zaten mevcut, bu yapı kablosuz olarak yayınlanıyor, sadece Ayarlar uygulamasını açıp Windows Update’e gidebilir ve bilgisayarınızı en yeni Kümülatif güncellemeye güncelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu