Microsoft

Windows 11 Kararlı Sürümü Ekim 2021’de Çıkabilir

Windows 11 ne zaman geliyor? Microsoft, Insider Programı üyelerine Windows 11’in yeni beta sürümlerini yayınlamaya devam ettikçe, sosyal medyadaki bu popüler soru ilgi kazanıyor. Uygun bir PC’niz varsa, Windows 11’i hemen şimdi deneyebilirsiniz, ancak tüm erken hataları ve sorunları ile karşılaşacağınızı unutmayın. Microsoft başlangıçta kararlı yapı için 2021’in sonlarında bir sürüm çıkacağını ima etti ve yeni bir Intel belgesi de aynı şeyi doğruluyor. 

Sürücü güncellemeleriyle ilgili yakın tarihli bir belgede Intel, Windows 11 güncellemesinin Ekim 2021’de piyasaya sürülmesi gerektiğini belirtiyor. Bu, Microsoft’un Windows 11’in lansman etkinliği sırasında verdiği onayla eşleşiyor. Henüz belirli bir tarih yok, ancak beta testinin sonuçlarına göre, tüm hataların sıralanması koşuluyla Windows 11 Ekim ortasına kadar çıkabilir. 

Windows 11 Ekim 2021’de Çıkabilir

Bu belgenin yalnızca Intel tabanlı makinelere atıfta bulunduğunu ve bu nedenle Windows 11’in ilk sürümünün Intel destekli makinelerle sınırlı olma ihtimali olduğunu unutmayın. Dell, HP, Asus ve Lenovo gibi birçok üretici, amiral gemisi ultrabook’larını en erken Windows 11’e yükseltmeyi onayladı. 

Ancak, Windows 11 uyumlu dizüstü bilgisayarların çoğu için daha geniş bir sürüm, 2022’nin ilk yarısında gerçekleşebilir. Microsoft’un, bir önceki belgede belirtildiği gibi, Windows 11’e yönelik ilk güncellemeyi 2022’nin sonlarına kadar yayınlaması bekleniyor.

Aynı zamanda Microsoft, Windows 10 için iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içeren başka bir Mayıs 2021 güncellemesi yayınlıyor. Windows 10, Ekim 2025’e kadar desteklenecek ve bundan sonra Microsoft, kullanıcıları yeni işletim sistemine yükseltmeye teşvik edecek.

Yakın zamanda Windows Insider Programındaki Geliştirici kanalının bir parçası olarak Windows 11’in bir sürümünü denedik ve çok etkilendik. Windows 11, sık güncellemeler almasına rağmen eskiyen Windows 10’un tarihli arayüzünden büyük bir yenilemedir. Windows 11, kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok yeni animasyona ve güzel tasarım öğelerine sahiptir.

Ayrıca Windows 11 ile özellikle oyun alanında dikkate değer performans iyileştirmeleri fark ettik . Önümüzdeki birkaç ay boyunca Microsoft’un hataları gidermesi ve performansı daha da iyileştirmesi bekleniyor. Mevcut geliştirici yapıları, henüz entegre MS Teams sohbet seçeneğini ve Android uygulamalarını desteklememektedir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %