Windows 11

Windows 10’dan Windows 11’e Nasıl Güncelleme Yapılır

Bugün resmi Windows 11 sürümünün günü. Microsoft, yakın zamanda PC için yeni nesil işletim sisteminin çıkış gününü açıkladı; 5 Ekim 2021 için ayarlandı. İlk Windows 11 güncellemesi şimdi 21H2 Build 22000 sürümüyle indirilebilir. Bu nedenle en son Windows 11 güncellemesini ücretsiz olarak indirin ve kurun.

Bu, 22000.194 sürümüne sahip Dev kanalındaki yapıyla aynıdır. Ancak bu sefer güncellemeyi almak için Windows Insider olmanıza bile gerek yok. PC’nizde Tüm Ayarlar > Sistem Güncellemeleri > Güncellemeleri kontrol et’i ziyaret ederseniz, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi bir Windows 11 yükseltme seçeneği görmelisiniz. En son Windows 11 yükseltmesi, ilk sürüm için oldukça kararlıdır.

En önemlisi, bu makaleyi okurken güncellemeyi görmüyorsanız endişelenmeyin, Windows 11 güncellemesini güncelleme yardımcısı, medya oluşturma aracı ve doğrudan Windows 11 x64 ISO aracılığıyla indirebileceğiniz tüm yöntemlere sahibiz.

Windows 11 güncellemesi, mevcut Windows 10 işletim sistemine göre birkaç yeni özellik ve performans iyileştirmesi getiriyor. Yenilenmiş görseller, gelişmiş kullanıcı arayüzü ve Android Uygulamalarını yandan yükleme, ortadaki başlat düğmesi, doğrudan işletim sistemine yerleştirilmiş Game Pass, yeni Microsoft Store, MS Teams, çoklu gibi bazı harika yeni özelliklere sahip yükseltilmiş bir Windows 10 işletim sistemi olarak adlandırabilirsiniz.

Windows 11 için Sistem Gereksinimleri

Windows 11’in bazı sistem gereksinimleri vardır. İşte minimum gereksinimler. 

Yazılım versiyonuYükseltmek için cihazınızın Windows 10 sürüm 2004 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor olması gerekir. Ayarlar>Güncelleme ve Güvenlik bölümündeki Windows Update aracılığıyla ücretsiz güncellemeler mevcuttur.
İşlemci1 gigahertz (GHz)  veya daha hızlısı, uyumlu bir 64-bit işlemcide 2 veya daha fazla çekirdek   veya Çip Üzerinde Sistem  (SoC) ile .
Veri deposu4 gigabayt (GB).
Depolama64 GB veya daha büyük depolama aygıtı Not: Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki “Windows 11’i güncel tutmak için depolama alanı hakkında daha fazla bilgi” bölümüne bakın.
Sistem yazılımıUEFI, Güvenli Önyükleme özellikli.  Bilgisayarınızın bu gereksinimi nasıl karşılayabileceği hakkında bilgi için burayı kontrol edin .
TPMGüvenilir Platform Modülü (TPM)  sürüm 2.0.  Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılayacak şekilde nasıl etkinleştirilebileceğine ilişkin talimatlar için burayı kontrol edin.
Grafik kartıWDDM 2.0 sürücüsü ile DirectX 12 veya üstü ile uyumludur.
GörüntülemeÇapraz olarak 9 inçten büyük, renk kanalı başına 8 bit olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran.
İnternet bağlantısı ve Microsoft hesabıWindows 11 Home sürümü, internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerektirir.
Bir cihazı S modunda Windows 11 Home’dan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir. Burada S modu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kısacası Windows minimum gereksinimleri:

 • 1Ghz Çift Çekirdekli 64-bit CPU
 • 4 GB RAM
 • 64 GB Depolama (SSD önerilir)
 • UEFI bellenimi, Güvenli Önyükleme Özelliği
 • Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0

Microsoft’un Windows 10, 8, 7 için resmi PC Sağlık Kontrolü yazılımını kullanarak Windows 11 uyumluluk kontrolü yapmanın daha kolay bir yolu var.

Windows 11 sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun:

 • PC Sağlık Kontrolü Uygulamasını İndirin (doğrudan bağlantı)
 • Uygulamayı Windows PC’nizde başlatın.
 • “Seçeneğini tıklayın Şimdi Kontrol “Tanıtımı, Windows 11”adı verilen bölümündeki” butonuna.
 • “ Bu bilgisayar Windows 11 çalıştırabilir ” adlı bir uyarı almalısınız.
 • Şimdi Ayarlar   Güncelleme ve Güvenlik  > Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine gidin.
 • Windows 11 Yükseltmesini görmelisiniz.

Ücretsiz Windows 11 Güncellemesi Nasıl İndirilir ve Yüklenir?

Şu anda Windows 11’i kurmanın en kolay yolu, Windows 11 Kurulum Yardımcısı’dır. Alternatif olarak, Windows 11 Kurulum Ortamı Oluştur ile anlaşabilirsiniz. VEYA, Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndirin.

#1. Windows 11 Güncelleme Yardımcısı’nı indirin

Adım 1: Microsoft sitesinde Windows 11 indirme sayfasını ziyaret edin.

2. Adım: Windows 11 Kurulum Asistanını indirin (doğrudan bağlantı)

Adım 3: Bilgisayarınıza Windows 11 Kurulum Yardımcısı’nı yükleyin.

Adım 4: PC’de Windows 11 Kurulum Yardımcısı’nı başlatın.

Adım 5: Ekrandaki talimatları izleyin.

İSO USB FLASH ÖNYÜKLEYİCİ OLUŞTURMAK İÇİN BU MAKALEYE GÖZ ATIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu