Microsoft

Windows 10 Yakında Apple AirPods ile Daha İyi Çalışacak

Microsoft’un Windows 10’u, Advanced Audio Coding (AAC) sıkıştırmasını desteklediği için yakında Apple’ın AirPod’ları ve diğer Bluetooth kulaklıklarıyla daha iyi çalışacak.

Windows 10, AAC Codec Desteği Getiriyor

Windows 10 şu anda Bluetooth üzerinden ses codec bileşenleriyle sınırlı entegrasyon sağlar ve yalnızca SBC codec bileşenini ve Qualcomm’un Bluetooth ses aksesuarları için AptX ses codec bileşenlerini destekler. Microsoft’un resmi Windows Blog’undaki bir gönderiye göre, yakında çıkması beklenen Windows 10 Build 21370 güncellemesinde değişmek üzere.

AAC codec ile Bluetooth kulaklıklarınızda ve hoparlörlerinizde kablosuz olarak üstün ses akışı kalitesinin keyfini çıkarın. Advanced Audio Codec’in kısaltması olan AAC, daha küçük dosyalarda yüksek kaliteli ses akışı sağlayan bir codec bileşenidir çevrimiçi müzik dinlemek için harikadır.

Bu değişiklik sayesinde, bir çift AirPod’a sahip olan Windows müşterileri, Windows 10 bilgisayarlarında kablosuz olarak müzik dinlemek için kulaklıklarını kullanırken gelişmiş ses kalitesinin keyfini çıkaracaklar. Ayrıca güncelleme, Windows için iTunes’da müzik dinlerken ve bir web tarayıcısı veya Apple Music üzerinden akış gerçekleştirirken ses kalitesini artıracak.

Bunun nedeninin bir kısmı, AAC’nin aynı bit hızında MP3’ten daha yüksek ses kalitesi sunmasıdır. İTunes Store’da satın aldığınız şarkıları kodlamak ve Apple Music üzerinden ses akışı gerçekleştirmek için korumalı bir AAC formatı kullanılır.

Windows 10’un Bluetooth Menüsü

Yaklaşan Windows 10 güncellemesi, Bluetooth girişlerinin seçilmesini kolaylaştırmak için kullanıcı arayüzü ince ayarlarına da sahip olacak. Mevcut süreç oldukça karmaşık ve Windows görev çubuğundaki kulaklıklar ve hoparlörler için birden çok Bluetooth profiline tıklamanızı gerektiriyor.

Bir sonraki Windows 10 güncellemesi, ses seviyesi açılır menüsünü yalnızca tek ses uç noktalarını listeleyecek şekilde güncelleyecektir. Tek bir tıklamayla müzik dinlemek, çağrı almak ve daha fazlası için en sevdiğiniz Bluetooth kulaklıklara, hoparlörlere veya kulakiçi kulaklıklara geçiş yapabileceksiniz.

Bluetooth kulaklığınızın sesinin ve mikrofonunun düzgün çalışması için birden fazla ses uç noktasından tıklamaya gerek yok. Artık kullanıcı arayüzünde yalnızca bir ses uç noktasını açığa çıkarıyoruz ve sorunsuz bir deneyim için sizin için otomatik olarak doğru olana geçeceğiz.

Bu Windows 10 Güncellemesini Nasıl Alabilirim?

Microsoft şu anda güncellemeyi Windows Insider programı katılımcılarıyla test ediyor. Windows Insider programının bir üyesiyseniz, AAC ses codec desteğine sahip en son Windows 10 derlemesini almak için yazılım güncelleme BETA testini kullanabilirsiniz.

Güncelleme bu yılın sonlarında tüm Windows 10 kullanıcılarına yayınlandığında, diğer herkesin iyileştirilmiş AirPods desteğini ve diğer yeni özellikleri ele geçirme şansı olacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %