Microsoft

Windows 10 Haberler ve İlgi Alanları Görev Çubuğuna Geliyor

Microsoft, yeni haber ve ilgi alanları özelliğini tüm Windows 10 kullanıcılarına sunarak, görev çubuğunuza kullanışlı bir haber sekmesi getiriyor.

Microsoft’un son birkaç aydır Insider Preview derlemelerinde kullanıcılara yavaş yavaş sunduğu yeni özellik, yerel trafik haberleri, özelleştirilebilir hisse senedi kayıtları, ilgi akışları ve daha fazlasıyla tamamlanan özelleştirilebilir bir haber akışıdır.

Windows 10 Haberleri ve İlgi Alanları Görev Çubuğunuza Geliyor

Haberler ve ilgi alanları ilk olarak 2021’in başlarında Windows 10 önizleme yapılarında ortaya çıktı ve tam sürüm sürümü Mayıs 2021’de yayınlandı.

Ancak, Windows 10 güncelleme süreci nedeniyle, haberler ve ilgi alanları, Haziran 2021’deki Salı Yaması güncellemesinin ardından yalnızca şimdi kullanıcıların çoğuna sunuluyor. Salı Yaması, genellikle güvenlik odaklı bir güncellemedir, ancak Microsoft, ara sıra küçük yeni özellikleri yayınlamak için kullanır.

Windows 10 sürüm 1909 veya sonraki bir sürümüne sahip kullanıcılar, en son Windows 10 güncellemesini indirip yükledikten sonra haberleri ve özellik güncellemelerini alacaklardır.

Windows 10 Haberler ve İlgi Alanları Nedir?

Haberler ve ilgi alanları, doğrudan masaüstünüze canlı bir haber akışı sağlayan bir görev çubuğu uygulamasıdır. Canlı Kutucuklardan biraz ilham aldı, birçok haber ve bu işlevleri tek bir kolay erişilebilir akışta çoğaltan widget’lar içeriyor.

En çok okunan haberler, yerel haberler, trafik raporları ve daha fazlasıyla haberleri ve ilgi alanlarını özelleştirebilirsiniz. En sevdiğiniz spor takımları, müzik, filmler, kitaplar, kariyerler, kişisel finans, ebeveynlik ve daha fazlası için kartlar ekleyebilir, gelecekte daha fazla ilgi kartı ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 Haberlerini ve İlgi Alanlarını Nasıl Kapatırım?

Microsoft, haberleri ve ilgi alanlarını canlı tuttuğundan, birçok kullanıcının en büyük sorusu “Nasıl kapatabilirim?”

Birçok Windows 10 kullanıcısı, Microsoft tarafından kendilerine sunulan yeni özelliklere sahip olmaktan nefret eder ve haberler ve özellikler en müdahaleci yeni özellik olmasa da, zorunlu olmaktan ziyade isteğe bağlı bir masaüstü güncellemesi olmalıdır.

Windows 10 haberlerini ve ilgi alanlarını kapatmak için:

  1. Görev çubuğundaki haberlere ve ilgi alanlarına sağ tıklayın.
  2. Haberler ve İlgi Alanları Gidin.
  3. Kapat’ı seçin.

Yeni özelliği görev çubuğunuzdan kaldırarak Windows 10’da haberleri ve ilgi alanlarını kapatmak için yapmanız gereken tek şey bu. Haberler ve özellikler, siz tekrar açana kadar görev çubuğunuza geri dönmemelidir, ancak Microsoft’un daha önce yığının en üstüne gizlice giren özellikleri vardır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %