Teknoloji

WhatsApp, Yeni Gizlilik Politikasını Kabul Etmek İçin Son Tarih 15 Mayıs

WhatsApp, 15 Mayıs’a kadar yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen hesapları silmeyeceğini açıkladı. Ancak, sonunda onaylamayan hesapların işlevselliğini sınırlayacaktır.

Bu yılın Ocak ayında WhatsApp, şirketin Facebook ile veri paylaşmasına izin verecek tartışmalı yeni bir gizlilik politikasını duyurdu. Politika başlangıçta, değişikliklerin kabul edilmemesi durumunda WhatsApp hesaplarının sonunda silineceğini belirtti.

WhatsApp’ın Yeni Gizlilik Politikası Ağır Bir Şekilde Eleştirildi

WhatsApp geçmişte birçok kez gizlilik politikasını güncellemiştir. Ancak, değişiklikleri kabul etmeyen hesapları sınırlandıracağını ve sileceğini ilk kez duyurdu.

Bu, WhatsApp’ın eleştirilere maruz kalmasına yol açtı ve şirket sonunda yeni gizlilik politikasını Mayıs ortasına kadar erteledi.

15 Mayıs son tarihinin hızla yaklaşmasıyla WhatsApp, politikasında büyük bir değişiklik yaptı. Şirket, yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen hesapları silmeyecek. Bununla birlikte, bu tür hesapların işlevselliğini yavaş yavaş sınırlayacaktır. Özetle, şirket size yeni gizlilik politikasını kabul etmeniz için daha fazla zaman veriyor.

Son birkaç haftadır WhatsApp, gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi sağlamak için uygulamasının içinde bir bildirim gösteriyor. Yeni gizlilik politikasını kabul etmediyseniz de hatırlatıcılar gönderiyor. Sonunda, gizlilik politikasını kabul etmezseniz, WhatsApp’tan gelen hatırlatma kalıcı hale gelecektir.

WhatsApp Hesap İşlevselliğiniz Sınırlı Olacak

Kalıcı bir hatırlatma gösterildiğinde, WhatsApp hesabınızın işlevselliği sınırlı olacaktır. Başlangıçta yalnızca sohbet listenize erişimi kaybedersiniz. Ancak yine de gelen video veya sesli aramaları cevaplayabilirsiniz. Ayrıca, bildirimler aracılığıyla mesajları okuyup yanıtlayabilir veya cevapsız bir sesli veya görüntülü aramayı geri arayabilirsiniz. Bir SSS’de WhatsApp, sınırlamaların aynı anda herkes için geçerli olmayacağını söylüyor.

WhatsApp hesabınızın işlevselliği sınırlı olduktan birkaç hafta sonra, gelen aramaları ve mesajları alma yeteneğinizi kaybedeceksiniz. Bu noktada, mesaj gönderip alamayacağınız için WhatsApp hesabınız temelde hiçbir işe yaramayacaktır.

Aktif Olmayan WhatsApp Hesapları 120 Gün Sonra Silinir

WhatsApp, yeni gizlilik politikasını kabul etmezseniz hesabınızı silmez, ancak 120 gün sonra tüm aktif olmayan hesapları siler. Bu, WhatsApp hesabınızın işlevselliği sınırlı olduğunda ve uygulamayı mesaj göndermek için kullanamadığınızda, WhatsApp 120 gün sonra hesabınızı silecek demektir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %