Teknoloji

WhatsApp yakında verilerinizin yedeklenme şeklini değiştirecek

0e35f3fc6f8f970dee0c59dd2044be000deb9e49

Milyonlarca kullanıcısına yeni özellikler kazandırmayı hedefleyen WhatsApp, Android uygulama sürümüne değişiklikler eklemeyi planlıyor. Bununla, sohbet yedekleme sistemi Android kullanıcıları için biraz değişecek. Bu değişiklik, WhatsApp Durum güncellemelerini yedeklemeyi durduracak. 

Bilgiler, WaBetaInfo tarafından hazırlanan ve yeni yeteneğin şu anda Android için WhatsApp’ın beta sürümünün bir parçası olduğunu öne süren bir rapordan geliyor. İşte detaylar. 

WhatsApp’ın sohbet yedeği Android kullanıcıları için değişecek

Bir kullanıcı uygulamanın verilerini yedeklediğinde, depolama alanından tasarruf etmek için WhatsApp’ın Durum güncellemelerini yedeklemekten kaçınmaya başlaması önerilir.

İnsanların videoları Durum olarak yükleme eğiliminde olduğu ve bunun da yedeklemenin artmasına neden olabileceği belirtilmektedir. Bu WhatsApp yeteneği, insanların depolama sorununu engellemesine yardımcı olabilir.

Yedekleme Google Drive’da (uygun miktarda depolama alanı olan) oluşturulurken, bu da değişebilir. WhatsApp, bir kullanıcının akıllı telefonundaki verileri yedeklemeye başlayabilir. Bu nedenle, kaybolan WhatsApp Durumunu kaydetmemek şimdi bir anlam ifade edebilir.

Şu anda, Android için WhatsApp mesajları, medyayı ve hatta kullanıcıların Durumlarını yedekler. Uygulamanın iOS sürümünde durum böyle değil; insanlar tarafından paylaşılan kaybolan medyayı içermez.

Yeni özellik şu anda Android için WhatsApp beta sürümü 2.21.13.6’nın bir parçasıdır. Ancak, tüm kullanıcılar için resmi olarak ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yok.

İlgili haberde WhatsApp’ın iOS kullanıcıları için de bazı değişiklikleri var. En son beta sürümüne göre, mesajlaşma uygulamasının yakında çıkartma arama kısayolunu tanıtması bekleniyor. Bu, insanların belirli bir çıkartmayı aramak için belirli anahtar kelimeleri girmesini gerektirir. Emoji simgesinin rengi değişirse, anahtar kelimeyle ilgili bir çıkartma bulunduğu anlamına gelir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %