Teknoloji

WhatsApp İpuçları ve Bilmeniz Gereken Püf Noktaları

0e35f3fc6f8f970dee0c59dd2044be000deb9e49

WhatsApp, ücretsiz video görüşmeleri ve mesajları silme yeteneği gibi özellikler sayesinde etraftaki en popüler sosyal ağ uygulamalarından biridir. Bununla birlikte, WhatsApp’ı düzenli olarak kullanıyor olsanız bile, en iyi özelliklerinden bazılarını kaçırmış olabilirsiniz.

Bu yazıda bazı harika WhatsApp özelliklerine bir göz atacağız. Bazı kullanıcılar bunları temel WhatsApp özellikleri olarak kabul ederken, diğer kullanıcılar cephaneliklerine ekleyebilecekleri önceden bilinmeyen hileleri keşfedebilirler.

1. WhatsApp Gizlilik Ayarlarınızı Düzenleyin

Herkesin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu veya son mesajlarını görme şansınız olup olmadığını her zaman bilmesini istemezsiniz . Bazen bu konuşmaları yapmadan önce düşünmek için biraz zaman istersiniz.

Profil resminizi yalnızca belirli kişilerin görmesini sağlamak için iyi bir nedeniniz olabilir. Aslında, profil resminizi arkadaşlarınızdan başka birinin görmesini istemeniz pek olası değildir.

Ayarlar> Hesap> Gizlilik ve size WhatsApp gizlilik ayarlarının tümünü. Varsayılan olarak herkes – yalnızca kişileriniz değil – son görülme zamanınızı, durum mesajınızı ve profil resminizi görebilir ve bu durum biraz fazla paylaşıyor olabilir.

Harika bir şifrelemeye sahip olmaya karar veren bir uygulamanın aşırı genel varsayılan gizlilik ayarlarına sahip olmaya karar vermesi garip. WhatsApp’ı daha güvenli ve özel hale getirmek size kalmış.

Not: Burası ayrıca dilerseniz okundu bilgilerini kapatabileceğiniz yerdir. Ancak, bunu yaparsanız, başkalarının okundu bilgilerini göremezsiniz.

2. WhatsApp Mesajlarınızı Yedekleyin

Bir daha asla tek bir WhatsApp mesajını kaybetmek istemiyorsanız, sohbet geçmişinizi yedeklemeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> Sohbetler> Sohbet Yedekleme’ye gidin ve Şimdi Yedekle’ye dokun.

İOS kullanıyorsanız yedekleme doğrudan iCloud hesabınıza gider. Bir Android cihazda Google Drive hesabınıza gider. Elbette, önce ilgili bulut depolama hesabına giriş yapmanız gerekecek.

Yedeklerinizi otomatik pilota almak ve unutmak en iyisidir. Otomatik Yedekleme seçeneğinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Sohbetlerinizi günlük, haftalık veya aylık olarak yedeklemenizi sağlar. (Videoları yedeklemeye dahil etmek isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.) Şimdi, WhatsApp mesajlarını yanlışlıkla silerseniz, yine de onları kurtarma umudunuz var.

3. WhatsApp Sohbetlerini Dışa Aktarın

E-posta, Slack veya başka bir hizmet aracılığıyla belirli sohbetleri paylaşmak istiyorsanız, önce Sohbeti Dışa Aktar seçeneğini kullanarak bunları dışa aktarmanız gerekir. Bunu, kişinin adını, telefon numarasını, durum mesajını vb. Gösteren İletişim Bilgileri bölümünde ( gruplar için Grup Bilgileri bölümü) bulabilirsiniz.

Dışa aktarılan sohbet, başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir ZIP dosyası olarak görünür. Dışa aktarma sırasında, dosyanın ekli medyayı içerip içermeyeceğini belirtebilirsiniz.

Bu arada, WhatsApp durum fotoğraflarını ve başkaları tarafından paylaşılan videoları da indirebilirsiniz , ancak bunu yapmanızın gerekip gerekmediği tartışmalıdır.

4. WhatsApp Duvar Kağıdını değiştirin

Arka planı değiştirmek gerçekten çok kolay olduğu için WhatsApp’ta sohbet etmek mülayim bir deneyim olmak zorunda değil. Ayarlar> Sohbetler> Sohbet Duvar kağıdı ve dahili duvar kağıdı kitaplığından yeni bir arka plan yakalayabilir. Duvar kağıdı olarak tek bir renk veya kendi fotoğraflarınızdan birini de seçebilirsiniz.

Orijinal WhatsApp duvar kağıdını geri ister misiniz? Tek yapmanız gereken Duvar Kağıdını Sıfırla’ya dokunmak  .

5. WhatsApp Mesajlarının Tam Olarak Ne Zaman Okunduğuna Bakın

Arkadaşınızın partinizi bilip bilmediğini kontrol etmek istiyorsanız, gönderdiğiniz mesajları okuyup okumadığını kolayca görebilirsiniz. En son mesajınızın okunup okunmadığını öğrenmek için sohbeti görüntüleyin ve mavi tik işaretlerini arayın (okundu bilgisi açıksa).

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? İlgili mesaja uzun basın ve bu mesajın tam olarak ne zaman teslim edildiğini ve ne zaman okunduğunu görmek için Bilgi üzerine dokunun.

Arkadaşınız mesajı okumadıysa birkaç gri tik ve henüz teslim edilmediyse tek bir gri tik göreceğinizi unutmayın.

6. WhatsApp Veri Kullanımınızı Kontrol Edin

Hiç kimse aşırı veri ücretlerini sevmez, bu yüzden WhatsApp’ın ne kadar veri kullandığını kontrol edebilmeye değer. Bunu yapmak için Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı> Ağ Kullanımı’na gidin ve tüm veri tüketiminizin tüm ayrıntılarını alabilirsiniz.

Veri kullanımınızı düşük tutmak istiyorsanız, medya otomatik indirme ve Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı altında arama ayarlarını değiştirin. Burada, otomatik medya indirmelerini Wi-Fi bağlantılarıyla sınırlayabilir veya mobil veriden tasarruf etmek için bunları tamamen kapatabilirsiniz. Daha düşük bir sesli arama kalitesini seçmek, veri kullanımını azaltmaya da yardımcı olur.

7. WhatsApp’ı Masaüstünde Kullanın

WhatsApp özellikli akıllı telefonunuzun aktif bir internet bağlantısı olduğu sürece, PC’nizde WhatsApp’ı  kullanabilirsiniz,

Başlamak için bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresine gidin. Ardından, telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve Ayarlar> WhatsApp Web / Masaüstü’nü ziyaret edin. Şimdi, orada görüntülenen QR kodunu taramak için telefonunuzu bilgisayarınızın ekranına doğrultun. Sohbetleriniz anında görünmelidir.

Bu yöntemi bir tabletten WhatsApp’a erişmek için de kullanabilirsiniz, ancak önce WhatsApp Web sitesinin masaüstü sürümünü istemeniz gerekir. Bu yöntemin herkes için işe yaramaması üzücü; Onunla hiç sorun yaşamadım.

8. WhatsApp Hesabınızı Yeni Bir Numaraya Aktarın

Yeni bir cep telefonu numarasına geçmek, WhatsApp hesabınızın sonu anlamına gelmez – yeni numaraya aktarmanız mümkündür. İşlemi başlatmak için Ayarlar> Hesap> Numarayı Değiştir’e gidin. Verileri doğru bir şekilde taşımak için hem eski hem de yeni numaraları girmeniz gerekecektir.

9. WhatsApp Hesabınızı Silin

Herhangi bir nedenle WhatsApp hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız, başlamak için Ayarlar> Hesap> Hesabımı Sil’e gidin. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz her zaman yeni bir hesap başlatabilirsiniz, ancak mevcut hesaptaki sohbet geçmişiniz sonsuza kadar silinecektir. Mesajlarınızın bulut yedekleri de kaybolur. Ayrıca, gruplardan ve arkadaşlarınızın kişi listelerinden kaybolacaksınız.

Bir parçası olduğunuz herhangi bir görüşmenin yine de kişileriniz tarafından görülebileceğini unutmayın, çünkü bu görüşmeler aynı zamanda sohbet geçmişinin bir parçası olur.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %