Teknoloji

WhatsApp, iOS ve Android’de Otomatik Kaybolan Mesajları Test Ediyor

Facebook’a ait WhatsApp, iPhone ve Android telefonlar için mobil uygulamasında Snapchat, Signal ve diğer mesajlaşma uygulamalarına benzer kaybolan mesajlar gönderip almayı destekleyen Kaybolma Modu olarak adlandırılan yeni bir gizlilik özelliğini test ediyor.

WhatsApp Otomatik Kaybolan Mesajlar

Bu ilk olarak, popüler yazılımlardaki yayınlanmamış özellikleri keşfetmeye adanmış bir site olan WABetaInfo tarafından keşfedildi. Bu, iOS ve Android’de test edilen yayınlanmamış tek özellik değil. Nitekim WhatsApp, çıkartma önerileri üzerinde de çalışıyor  ve son zamanlarda iOS’ta belirli sohbetleri dışa aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sundu.

8483f51b2ea7b70fe9d5dc42de24e39728cab352

WhatsApp Kaybolma Modu Nasıl Açılır

Varsayılan olarak kapalı, Kaybolma Modu, WhatsApp ayarlarınızda manuel olarak açılmalıdır.

Tüm sohbetler için Kaybolma Modunu açmak için WhatsApp Ayarları> Gizlilik> Kaybolma Modu’na gidin, ardından Kaybolma Modu AÇIK konumuna getirin. Kaybolan Modun mevcut sohbetlerinizi silmesi konusunda endişelenmeyin. Özelliğin açıklamasında “Bu ayar açıkken, yeni sohbetler kaybolan mesajlarla başlayacaktır”.

Kaybolma Modunda alınıp verilen tüm mesajlar okunduktan sonra otomatik olarak silinir.

Kaybolma Modu’nu her WhatsApp görüşmesi için ayrı ayrı açıp kapatabilirsiniz.

Bunu yapmak için, konuşma listenizden herhangi bir sohbeti açın, ardından kişi veya grup bilgilerini ortaya çıkarmak için en üstteki sohbet başlığına dokunun. Oradan, Kaybolma Modunu yalnızca söz konusu sohbet için etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

WABetaInfo raporundan, mesajların ne zaman kaybolacağını belirtmek için bir zamanlayıcı seçeneğinin olup olmadığı açık değildir. Örneğin, Signal mesajlaşma uygulamasında, zamanlayıcı geçtikten sonra mesaj cihazlardan kaybolacaktır.

WhatsApp Bu Özelliği Ne Zaman Yayınlayacak ?

Şu anda geliştirme aşamasında olan yeni Kaybolma Modu özelliği, iOS ve Android için gelecekteki bir WhatsApp güncellemesinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp, WhatsApp Beta programı aracılığıyla iOS ve Android’deki kullanıcılarının küçük bir alt kümesiyle düzenli olarak yayınlanmamış özellikleri test eder. Bu özelliklerin büyük çoğunluğu testi geçip sonunda tüm müşterilere ulaşırken, bazıları açıklama yapılmadan çekilir ve asla gün ışığını görmez.

Kaybolan Mod özelliğinin herkese açık olarak başlatma şansı yüksektir. Rakip mesajlaşma uygulamalarının çoğu, kullanıcı gizliliğini artırmanın yollarından biri olarak kaybolan mesajları destekler.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %