Teknoloji

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunmaya başladı

WhatsApp, kaybolan fotoğrafları ve videoları yalnızca Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Özellik, bir süredir WhatsApp tarafından test edildikten sonra şimdi resmi hale getirildi. 

Yeni ‘Bir Kez Görüntüle’ özelliği, mesajlaşma uygulamasının iOS sürümüne ve hatta Android sürümüne yayınlamaya başladı.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunmaya başladı

Bir Kez Görüntüle seçeneği, WhatsApp’ın kamerasından çekilen veya telefonun galerisinden seçilen bir resim veya video göndermenize izin veriyor. Bu seçenek, genellikle medya için bir başlık yazmanız için mevcut olan tür çubuğunun yanında bulunan ‘1’ simgesine dokunarak etkinleştirilebilir.

Etkinleştirildiğinde, görüntülendiğinde fotoğraf veya video kaybolacaktır. Sohbet, görüntülendiğinde medyada Açıldı durumunu gösterecektir. Bu, Snapchat’in nasıl çalıştığına benzer. Bu özellik aynı zamanda Instagram kullanıcıları için de mevcuttur.

Kaybolan video ve fotoğraflar, görüntülendiği anda kaybolacağı düşünülerek alıcının galerisine kaydedilmez. Ancak, insanlar yine de aynı ekran görüntüsünü alabilirler. WhatsApp, Hikayeleri için nasıl çalıştığına benzer şekilde, bir ekran görüntüsü alındığında kullanıcıları bilgilendirmez.

Bu, insanların yedi gün sonra otomatik olarak silinecek olan diğerlerine kısacık mesajlar göndermesine olanak tanıyan Kaybolan Mesajlar özelliğine ek olarak geliyor. Bunun için, mesajların sadece 24 saat içinde kaybolmasını sağlayacak yeni bir ayarın yakında gelmesi bekleniyor. Bu, Snapchat’ten kopyalanan başka bir özellik.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %