Teknoloji

WhatsApp Bildirim Sesi Neden Gelmiyor

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor problemi yaşayanlar için 2021 yılında işinize yarayacak çözüm yöntemleri anlatıyoruz. İçerik yıl boyunca güncellenecek. Son zamanlarda gündemden düşmeyen WhatsApp bu sefer de bildirim sesi sorunuyla karşımıza çıkıyor. 2021 yılının WhatsApp sorunlarından biri de ‘Bildirim sesi neden gelmiyor?’ oldu. Hem Android hem de İOS telefonlarında yaşanan bu sorun hepimizi ilgilendiriyor.

WhatsApp kullanıcıları bildirim sesinin neden gelmediğini bulamayınca çareyi web sitelerinde aramaya başladı. Biz de yazımızda 2021 yılının en güncel çözümünü yazımızla sizlere aktardık. WhatsApp bildirim sesi gelmiyor sorusunun en güncel çözümü sizlerle..

WhatsApp Bildirim Sesi Neden Gelmiyor?

WhatsApp bildirim sesinin gelmemesinin sebebi sizden kaynaklanacağı gibi güncellemeler vs. gibi durumlarda WhatsApp’ ın uygulama hatası da olabilir. Tabi problem telefonda ise aşağıda size yapabileceklerinizi sıraladık. Bu yolları denedikten sonra büyük ihtimalle probleminiz çözülecektir.

Eğer problem Whatsapp dan kaynaklanıyor ise telefonunuzun markasının Samsung, iPhone, Huawei olması malesef bu sorunun yaşanmamasını mümkün hale getirmiyor.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Çözümü – 2021

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor sorunu için 2021 yılında ürettiğimiz çözüm yöntemlerini aşağıda listeledik. Eğer problem hala devam ediyorsa bize yorum olarak bildirebilirsiniz.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Çözümü - 2021
WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Çözümü – 2021
  • WhatsApp bildirim sesi çeşitliliği açısından geniş bir skalaya sahip. Eğer sesi değişmek isteyip yanlış adımları seçtiyseniz, sesi kapatmış olabilirsiniz.
  • Kontrolleri sağladığınızda bu problem hala devam ediyorsa telefonunuzun uygulama ayarlarına girerek bildirimlere izin verip vermediğinizi kontrol etmelisiniz.
  • Eğer bu adımlardan hiçbiri sizi sonuca götürmediyse WhatsApp destek mailine yazarak kendinizi ifade edebilir ve sorunu çözmelerini bekleyebilirsiniz.
  • Problem uygulama içindeki bir güncellemeden de kaynaklanıyor olabilir

WhatsAp Bildirim Sesi Nasıl Değişir?

WhatsApp ın cazip özelliklerden biri her kullanıcıya hatta her kullanıcının arama ve mesajına ayrı ayrı zil sesi atayabilmek. Peki WhatsApp bildirim sesini en güncel yöntemle nasıl değiştiririm?

  • Whatsapp da zil sesini değiştireceğiniz kişinin profilini görüntüleyin.
  • Özel Bildirimler butonuna tıklayın.
  • Özel Bildirimleri Kullan seçeneğini aktif hale getirin.
  • Ve dilediğiniz gibi zil sesi atayabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %