Android

Wear OS 3 Güncellemesi Bu Akıllı Saatlere Gelecek

Google, bu yıl I/O konferansında Wear OS ve Tizen’in birleştiğini duyurdu. O zamandan beri şirket, Wear OS’nin bir sonraki yinelemesi hakkında yavaş ama istikrarlı bir şekilde daha fazla ayrıntı paylaşıyor.

Google şimdi, Wear OS’nin bir sonraki sürümünün Wear OS 3 olarak adlandırılacağını ayrıntılı olarak açıkladı. İşletim sistemi güncellemesi, burada birçok hüküm ve koşul bulunmasına rağmen, seçilen bazı Wear OS akıllı saatlerine gidecek.

Wear OS 3, Bir Opt-In Güncellemesi Olacak

Bir gönderide Google’ın destek forumu, Topluluk yöneticisi Allie “Bir sistem güncellemesi yeni deneyimler çoğunun yarar getirecek OS 3 Wear için.” Doğruladı Ancak bazı durumlarda güncelleme, cihaz performansını veya pil ömrünü olumsuz etkileyerek kullanıcı deneyimini etkileyebilir.

Güncelleme ayrıca, çoğu kullanıcı için bir sorun olmamasına rağmen, kurulum işlemi sırasında kullanıcıların akıllı saatlerini sıfırlamasını gerektirecektir.

Daha büyük sorun, Google’ın bazı Wear OS akıllı saatlerinin Wear OS 3 çalıştırırken en iyi deneyimi sunmayabileceğini kabul etmesidir. Bu nedenle şirket, uyumlu saatler için isteğe bağlı olarak Wear OS güncellemesini sunacaktır.

Wear OS 3 Sadece Birkaç Mevcut Akıllı Saate Geliyor

Maalesef Wear OS 3 güncellemesini alacak Wear OS akıllı saatlerin listesi çok uzun değil. Mobvoi’nin TicWatch Pro 3’ü (GPS ve hücresel) ve TicWatch E3, Wear OS 3 güncellemesini almaya hak kazanan tek mevcut Wear OS akıllı saatleridir.

Bu yeterince kötü değilmiş gibi, Google bu akıllı saatlerin Wear OS 3 güncellemesini “2022’nin ikinci yarısına kadar” almasını bekliyor. Bu, bazı performans ve kullanıcı deneyimi sorunlarına da neden olabilecek bir güncelleme için bir yıldan fazla bekleme süresidir.

Samsung ve Fossil’in bu yıl içinde Wear OS 3 çalıştıran yeni Wear OS akıllı saatlerini piyasaya sürmesi bekleniyor, bu nedenle gecikme, bu akıllı saatlerin mevcut sahipleri için daha da sinir bozucu olacak.

Bazı Samsung Akıllı Saatler için Güncelleme Yok

OPPO ve Mobvoi’nin mevcut tüm diğer Wear OS akıllı saatleri güncellemeyi almayacak, ancak Google, bu şirketlerden bu yıl piyasaya sürülecek olan tüm akıllı saatlerin Wear OS 3 güncellemesini alacağını belirtiyor. İlginç bir şekilde Fossil, Gen 5 ve Gen 5E akıllı saatlerinde yeni yazılım özellikleri eklemeye devam edeceğini doğruladı .

Galaxy Watch 4 dahil olmak üzere Samsung’un mevcut tüm Tizen tabanlı akıllı saatleri de Wear OS 3 güncellemesini almayacak.

Google’ın Wear OS 3’ü yalnızca Qualcomm’un Wear 4100 platformu tarafından desteklenen akıllı saatlere getirdiği ve platformun eski sürümlerine yönelik desteğin kaldırıldığı açık.

Google, Wear OS 3 güncellemesini almayacak tüm mevcut Wear OS akıllı saatleri için, piyasaya çıkış tarihinden itibaren en az iki yıl güvenlik güncellemesi vaat ediyor. Ayrıca Google Play Store aracılığıyla bu giyilebilir cihazlara yeni uygulama deneyimleri getirmeye devam edecek.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %