Apple

watchOS 8 Özellikleri, Çıkış Tarihi, Desteklenen Cihazlar

Geçen yıl  watchOS 7, Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve watchOS 8 muhtemelen henüz çok uzakta ve güncellemenin ne getireceği hakkında öğrenecek çok şeyimiz var.

Apple’ın WWDC Etkinliği hemen köşede ve Apple’ın watchOS 8’inin bizim için neler sakladığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bu yazıda, beklenen watchOS 8 özelliklerine, watchOS 8 destekli cihazlara ve Apple Watch’un bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesi olan watchOS 8’in olası çıkış tarihine ışık tutacağız.

watchOS 8 Çıkış Tarihi

watchOS 8’in yeni iPhone ile birlikte Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni sürümler genellikle o zaman gelir.

watchOS 8, 7 Haziran 2021’de Apple’ın WWDC etkinliği sırasında tanıtılacak . Apple, watchOS 8’in yanı sıra iOS 15, iPadOS 15, macOS vb.

Yani muhtemelen watchOS 8’i ilk kez Haziran ayında göreceğiz ve resmi güncellemeyi Eylül ayında alacağız.

watchOS 8 Desteklenen Cihazlar

Şu anda, watchOS 8 uyumluluğu hakkında henüz resmi bir ayrıntı yok, ancak watchOS 7, şu ana kadar Apple Watch 3’ün tüm modelleri için mevcut. Bu nedenle, desteklenen cihazlar listesinden herhangi bir model çıkarılırsa, büyük olasılıkla Apple Watch 3 olacaktır.

Apple hala Apple Watch 3 satıyor ve aynı yıl hala satışta olan bir ürün için desteği bırakmak pek de Apple benzeri bir şey değil, bu nedenle watchOS 8’in aynı Apple Watch modellerinin tümü için kullanılabilir olduğunu göreceğiz. watchOS 7 olarak aşağıdaki listeye de göz atabilirsiniz.

watchOS 8 Uyumlu Apple Saatleri listesi listesi (Beklenen)

  • Apple Watch Serisi 3
  • Apple Watch Serisi 4
  • Apple Watch Seri 5
  • Apple Watch Serisi 6
  • Apple Watch SE

watchOS 8 Özellikleri

Söylentiler veya sızıntılar olmasa da dedikodu ve sızıntıların devreye girmesini bekleyebiliriz. Bunların devreye girmesini beklerken watchOS 8’de istediğimiz özelliklerin bir listesini yaptık.

İşte watchOS 8’de beklenen özellikler:

1.Daha İyi App Store

Apple Watch’un bugünlerde kendi App Store’u var, ancak iOS muadili ile karşılaştırıldığında çok cansız. watchOS 7’nin App Store’unun ana ekranında keşfedilecek kategoriler ve özel öneriler yok. Sadece rastgele bir uygulama seçimi sunar.

watchOS 8 ile Apple Watch App Store’da yapılan iyileştirmeleri görmek istiyoruz. Özellikle ana sayfası. Daha samimi, kişiselleştirilmiş bir yer olmasını istiyoruz. Gerçekten ilgileneceğiniz uygulamaları gösteren bir tane.

2. Daha İyi Uyku Takibi

İnsanlar uzun zamandan beri uyku izleme özelliği istiyordu ve watchOS 7 ile birlikte yerel bir uyku izleme özelliği yayınlandı, ancak bu çok sınırlı.

Her uyku aşamasında (derin, hafif ve REM) harcanan süre hakkında bilgi görüntülemez veya uykunuzu uyku saatlerinizle veya stres seviyenizle ilişkilendirmez. Dolayısıyla, veriler hem temel hem de içgörüden yoksundur. Bunun watchOS 8 ile önemli ölçüde elden geçirildiğini ve iyileştirildiğini görmek istiyoruz.

3. Daha İyi El Yıkama İzleme

Bu pandemi zamanlarında, El yıkama izleme çok faydalı bir özelliktir ve hayatımız normale döndükten sonra bile yardımcı olabilir, ancak kesinlikle iyileştirilmesi gereken bir yeri vardır.

Bu özellik kendini etkinleştirirken tutarsız olabilir ve el yıkamayı izlemeye başladığında, siz gerçekten ellerinizi yıkarken bile zamanlayıcıyı bazen duraklatabilir. Ellerinizi özelliğin önerdiğinden daha uzun süre yıkamanız gerekir.

Apple Watch sensörleri yeterince doğru olmadığı için bunların bir kısmı büyük olasılıkla bir donanım sorunu olacak, ancak bunun yazılım açısından da watchOS 8 ile iyileştirilebileceğini umuyoruz.

4. Daha İyi Kontrol Merkezi

Apple nihayet iPhone’a widget’lar getirdi ve Apple’ın Apple Watch’ta da aynısını yaptığını görmek istiyoruz. Halihazırda komplikasyonlar olduğunu biliyoruz ve widget’lar için ekranda bir telefondakinden daha az yer var, ancak bazı widget’lar Kontrol Merkezi’ne kolayca eklenebilir.

Bunların ikisi de karmaşıklıklardan daha büyük olabilir ve aynı anda daha fazla widget’a erişmenizi sağlar. Kullanıcıların Kontrol Merkezi sayfalarını kaydırmasına veya kaydırmasına izin verin, görüntülenebilecek kısayolların ve bilgilerin sınırı yoktur.

5. Daha İyi Antrenmanlar ve Sporlar

watchOS 7’de, her türlü sporu ve diğer antrenmanları zaten takip edebilirsiniz , ancak her zaman daha fazla aktivite vardır ve bunların daha da fazlasının watchOS 8 ile izlenebilir olmasını istiyoruz.

watchOS 7 ile bu şeylerin bazı temel takibini yapabilirsiniz ve üçüncü taraf uygulamalar size bunlar için daha gelişmiş izleme seçenekleri sunar, ancak daha fazla etkinlik için doğal olarak Apple’dan uygun egzersiz modları istiyoruz.

İşte Apple Watch’ta görmek istediğimiz bazı watchOS 8 özellikleri bunlar.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %