Teknoloji

Twitter Tweeti Geri Al Özelliği Üzerinde Çalıştığını Doğruladı

Twitter, gönderilen bir tweet’i geri alma yeteneği üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında ve görünüşe göre bu hizmetten yararlanmak için ücret ödememiz gerekecek.

Tweetleri Geri Alabilirsiniz, Ama Bir Fiyat Karşılığında

Şirket, gelir elde etmek için hedeflenen reklamcılığa güvenen Twitter’ı şu anda kullanmakta ücretsizdir. Ancak Twitter,  ek gelir akışları oluşturmak için abonelik ücretleri, ücretli ipuçları gibi özellikler eklemeyi ve bazı gelişmiş özellikleri bir ödeme duvarının arkasına kilitlemeyi düşünüyor.

Twitter şu anda yalnızca gönderildikten sonra bir tweet’i silme seçeneği sunmaktadır. Bir retweet’i geri alma seçeneği vardır ve Twini Geri Al  düğmesi de benzer şekilde çalışacaktır. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, tweet attığınızda tweetler için kısaca gösterilecek bir geri alma zamanlayıcısını gösteren bir GIF yayınladı.

Muhtemelen, zamanlayıcı sona erdiğinde gönderilen tweet’i geri alamayacaksınız. Ardından, kalan tek seçenek onu silmek olacaktır. Twitter, CNET’e tweet’i geri al düğmesi üzerinde çalıştığını doğruladı.

Twitter, 2020’de bazı kullanıcılarına bir anket göndererek, ödeme olasılıkları en yüksek olan özellikler hakkında geri bildirimlerini topladı. Gelişmiş profil özelleştirme seçenekleri, tweetleri geri çekmek için 30 saniyelik bir geri alma penceresi, daha uzun video yayınlama süreleri ve daha fazlası gibi seçenekler içeriyordu.

Twitter yöneticileri geçmişte şirketin bazı özellikleri bir ödeme duvarının arkasına kilitlemeye çalıştığını doğrulamış olsa da, bu seçeneklerin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Twitter Süper Takipler ve Topluluklar Üzerinde de Çalışıyor

Özellikler için ödeme yapmanın yanı sıra, Twitter, en sevdiğiniz içerik oluşturucunun tweet’lerine özel erişim sağlayacak Super Follows gibi özellikleri de değerlendiriyor. Ücretli aboneler ayrıca bir abone rozeti, ücretli bir haber bültenine erişim, özel fırsatlar ve indirimler, topluluk erişimi ve daha fazlasını alacak.

Super Follows dışında Twitter, Topluluklar üzerinde de çalışıyor. Bu, temelde şirketin Facebook Gruplarını ele almasıdır. Twitter uygulamasında farklı toplulukları keşfedebilecek ve beğendiklerine katılabileceksin. Bu, daha sonra o konuyla ilgili tweetlere erişmenizi sağlayacaktır.

Twitter ayrıca Tweetdeck’in “büyük bir revizyonu” üzerinde çalışıyor ve şirket büyük olasılıkla elden geçirilmiş uygulamayı kullanıcılara ücretli bir teklif olarak sunmayı planlıyor.

Twitter hala ücretli özellikler ve abonelikler fikrini araştırırken, şirketin bu yola girmeyi planladığı açık. Şirket, ücretli yeni özellikler ekleyerek gelir akışını çeşitlendirmeyi ve platformundaki içerik oluşturuculara ve kullanıcılara daha fazla değer sunmayı umuyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %