Teknoloji

Twitter, Olumlu Oyları ve Olumsuz Oyları Test Ediyor

2021, Twitter’ın geliştirme ekibi için çok yoğun bir yıl olduğunu kanıtladı. Bu kez platform, çevrimiçi tartışmalarla ilgili olan ve olmayan yanıtların belirlenmesine yardımcı olacak yeni bir şey uygulamaya çalışıyor.

Twitter, Reddit’in Temel Özelliklerinden Birini Ödünç Alabilir

Twitter, tweet’lerinize verilen yanıtlara olumlu ve olumsuz oylar eklemeyi düşünüyor. Şirket, potansiyel olarak yaklaşan özelliği test etmek için “küçük bir araştırma deneyi” başlattığını duyurdu.

Görünüşe göre Twitter’daki olumlu ve olumsuz oylar, Reddit’inkine çok benzer şekilde çalışacak. Beğendiğiniz veya aynı fikirde olduğunuz tweet’leri olumlu yönde oylayabilmeniz ve sevmediğiniz veya muhalif olduğunuz tweetleri azaltabilmenizdir.

Olumlu oylarınız tweet’in beğeni sayısına katkıda bulunurken, yalnızca kendi olumsuz oylarınızı görebileceksiniz. Twitter ayrıca, aşağı oy seçeneğinin bir beğenmeme düğmesi olmadığını vurgulamak için elinden geleni yaptı:

Bu tam olarak bir beğenmeme düğmesi değil. Bu araştırma deneyinde, beğenmeme simgesi, yanıtın konuşmayla alakalı olmadığını düşündüğünüzü bize bildiren bir olumsuz oydur. Yaptığınız ve bir toplantıda [konuşma] alakalı bulmadığınız yanıt türlerini daha iyi anlamak istiyoruz.

Oylar, uygulamada görüntülenen yanıtların sırasını değiştirmez. Ayrıca, sizin ve test grubundaki başka bir kullanıcının olumlu oy ve olumsuz oy düğmeleri için farklı simgeleri olduğunu görebilirsiniz.

Bazıları için, yukarı ve aşağı oy simgeleri bir daire içine alınmış yukarı ve aşağı oklardır. Diğerleri için, bunun yerine başparmak yukarıya ve başparmak aşağı simgeleri olarak görünürler. Bu muhtemelen UI tasarımı için sadece görsel bir testtir. Özellik ne olursa olsun aynı şekilde çalışır.

Yazma sırasında test, iOS cihazlarındaki kullanıcılarla sınırlıdır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %