Teknoloji

TikTok, Tüm Kullanıcılar Artık Daha Uzun Videolar Çekebilir

TikTok, uygulamadaki herkesin daha uzun videolar yayınlamasına izin veriyor. Yeni maksimum uzunluk, önceki bir dakikalık limitten büyük bir artış olan üç dakikadır.

TikTok’a Üç Dakikalık Videolar Geliyor

TikTok, ısırık büyüklüğündeki klipleri nedeniyle popülaritesini artırdı, ancak şimdi bu değişmek üzere. Bir gönderide TikTok Newsroom, uygulamanın tüm kullanıcılar daha uzun videolar oluşturmak için mümkün olacağını açıkladı.

TikTok , Aralık 2020’de daha uzun videolar fikri etrafında dolaşmaya başladı ve daha sonra küçük bir içerik oluşturucu grubuyla üç dakikalık videoları test etmeye başladı. Daha uzun videolar, kullanıcıların daha yaratıcı olmalarını sağlayarak öğreticilerini, komedi skeçlerini ve dans rutinlerini genişletmelerine olanak tanıyor.

TikTok ürün müdürü Drew Kirchoff, “Daha uzun videolarla içerik oluşturucular, biraz daha fazla alanın esnekliğiyle TikTok’ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturmak için tuvale sahip olacaklar” dedi.

Şu anda, bir dakika sınırı olan kullanıcılar, tek bir fikir elde etmek için birden fazla video oluşturmakta zorlanıyor. Bu, yalnızca ikinci veya üçüncü bir klip oluşturmak için çalışmalarını duraklatmak zorunda kalan içerik oluşturucular için elverişsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda ikinci ve üçüncü bölümleri bulmak için kazmaları gerektiğinden izleyiciler için can sıkıcı olabilir.

Üç dakikalık videolarla, içerik oluşturucular film çekerken çok daha fazla esnekliğe sahip oluyor. Platform, yeni uzunluğun ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda kesin bir tarih vermedi, ancak “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulacağını söyledi. Kullanıcılar daha uzun videolar oluşturabildiklerinde bir bildirim alacaklar.

Daha Uzun Videolar TikTok’u Daha İyi Bir Şekilde Değiştirecek mi?

TikTok’tan gelen viral klipler, kısa uzunlukları nedeniyle genellikle çok akılda kalıcıdır. Kısa kliplere alışık olan kullanıcılar, üç dakikalık bir videoyu izlemek istemeyebilir – sonuçta YouTube bunun için değil mi?

YouTube’dan bahsetmişken, TikTok’un yeni genişletilmiş limiti, kısa biçimli video platformunu çevrimiçi videoların kralı için daha da büyük bir tehdit haline getirebilir. YouTube, kullanıcıların bir dakikalık videolar kaydetmesine ve yayınlamasına izin veren bir TikTok taklitçisi olan YouTube Shorts’u oluşturacak kadar ileri gitti. TikTok artık video uzunluklarını çeşitlendirdiğine göre, YouTube’un rekabet etmek için daha da çok denemesi gerekebilir.

Instagram bile Makaraları yayınlayarak kısa video çılgınlığına girdi. Facebook, Hikayeler panelinde Makaraları görüntülemeyi bile düşünüyor , bu nedenle herhangi bir sosyal platformda kısa biçimli videolardan kaçamayabilirsiniz.

Daha Uzun Videolar Muhtemelen TikTok’u Daha Dominant Hale Getirecek

TikTok, kullanıcıları hızla kendine çeken sonsuz komik ve eğlenceli video akışı sayesinde sosyal medya alanına hükmediyor. 60 saniyelik videolar hızlı ve izlemesi kolay olsa da, üç dakikalık videolar muhtemelen kullanıcıları TikTok’a çok daha uzun süre tutacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %