Teknoloji

Sony, Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV için Android 13’ü Duyurdu

Android 13, Android telefonun işletim sisteminin en son sürümüdür. Güncelleme artık çoğu amiral gemisi telefon için mevcut. Google, yaklaşık iki ay önce Android 13’ü piyasaya sürdü ve o zamandan beri bazı cihazlar güncellemeyi zaten aldı. Ve önümüzdeki aylarda daha fazla cihaz listeye katılacak.

Kısa bir bekleyişin ardından Sony, en yeni iki telefonu için nihayet Android 13 güncellemesini duyurdu; Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV. Sony, hızlı güncellemeler konusunda pek bilgili değil, ancak bildiğimiz gibi Sony’nin uygun cihazlar için güncelleme yayınlaması da fazla zaman almıyor. Sony güncelleme hızını artıracak mı, bekleyip görmemiz gerekiyor.

Sony’nin sahip olduğu en büyük avantajlardan biri, destek sağlayacak cihaz sayısının az olmasıdır. Xperia telefonunuzun Android 13 için uygun olup olmadığını bilmiyorsanız bu listeye göz atabilirsiniz. Sony’nin resmi güncelleme politikasına dayanmaktadır.

Xperia 1 IV ve Xperia 5 IV, güncellemeyi henüz almadıysa da yakında alacak olan ilk iki telefon. Sony, Facebook kanalı üzerinden hem Xperia 1 IV hem de Xperia 5 IV için Android 13’ü resmi olarak duyurdu.

Ne yazık ki, diğer detaylar henüz bilinmiyor. Ayrıca, şimdiye kadar hiç kimse güncellemeyi alıp almadığını paylaşmadı. Bu yüzden şimdi duyurulduğunu tahmin ediyoruz, ancak sunum birkaç gün sonra başlayacak. 

Android 13 güncellemesine uygun bir Xperia telefonunuz varsa, bazı yeni özelliklerle birlikte Android 12 üzerinde bir dizi iyileştirme bekleyebilirsiniz. Güncellemeyi aldığınızda Android 13’ün en sevdiğiniz özelliğini bize bildirin.

Android 13 güncellemesi, Materyal Tasarım desteğini üçüncü taraf uygulama simgelerine, uygulama başına dil seçeneğine, geliştirilmiş panoya, güvenlik ve gizlilik iyileştirmelerine ve çok daha fazlasına getiriyor. Ayrıca, en son değilse, güncellenmiş bir Android Güvenlik Düzeltme Eki bekleyebilirsiniz.

Xperia 1 IV veya Xperia 5 IV kullanıcısıysanız, telefonunuzda OTA güncelleme bildirimi alacaksınız. Herhangi bir nedenle OTA bildiriminin telefonunuzda çalışmaması durumunda, belirli zaman aralıklarında Ayarlar’dan güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Ve en önemli kısım, cihazınızı yükseltmeden önce her zaman önemli verilerin yedeğini almak ve en az %50’ye kadar şarj etmektir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %