Teknoloji

Snapdragon 888+ İşlemci Yakında Geliyor

Qualcomm Snapdragon 888+, çok yakında piyasaya sürülecek olan en yeni yonga setidir. Hatırlamak gerekirse, Snapdragon 888 SoC Aralık ayında ve Xiaomi Mi 11 5G gibi cihazların piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra duyuruldu. En son haberlerde Snapdragon 888+ yonga seti, performans puan kartını ortaya çıkaran Geekbench’te görüldü.

Qualcomm Snapdragon 888+

Yaklaşan Snapdragon 888+ SoC, temel özelliklerini de ortaya çıkaran Geekbench’te görüldü. Tipster Abhishek Yadav, Lahaina kod adıyla ortaya çıkan ayrıntılarını paylaştı. Yeni bir kod adıyla ortaya çıktığı için, halihazırda mevcut olan Snapdragon 888 işlemcinin başka bir çeşidi olduğu sonucuna varılabilir.

Ayrıntılara girersek, iddia edilen Snapdragon 888+ yonga seti, 1.80GHz’de dört düşük güçlü çekirdeğe, 2.42GHz’de çalışan üç Cortex-A78 kümesine sahiptir. Ayrıca, 3.0GHz saat hızı sunan bir performans çekirdeği bulunuyor. Not etmek gerekirse, Snapdragon 888 yonga seti 2.84GHz hız performans çekirdeği sunuyordu. Yeni çipin daha yüksek hızlar sunduğu göz önüne alındığında, SD 888’in yükseltilmiş bir versiyonu olduğuna da işaret ediyor.

Test cihazı bulunan yonga seti, 6GB RAM ile Geekbench platformunda ortaya çıktı ve Android 11 işletim sistemini çalıştırıyor. Geekbench puan kartı, telefonun sırasıyla tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde 1171 ve 3704 puan aldığını ortaya koyuyor.

Snapdragon 888+ Yonga Setli Akıllı Telefonlar

Mevcut pazarda, Snapdragon 888 yonga seti ile birkaç premium amiral gemisi telefon mevcut. Bu, İşlemci Samsung, Vivo, OnePlus, Realme, Xiaomi ve benzeri gibi neredeyse her popüler markanın akıllı telefonlarını içermekte. Snapdragon 888+ yakında piyasaya sürülmeye hazır olduğunda, yakında piyasaya daha fazla cihazın girmesi beklenebilir.

Raporlar, 2021 bitmeden önce Snapdragon 888+ ile çıkış yapan birkaç akıllı telefon görebileceğimizi gösteriyor. Ve elbette, bunlar premium amiral gemileri olurdu. Dahası, ayrıca Snapdragon 888 4G, Snapdragon 888 Wi-Fi ve hatta Snapdragon 888 Pro gibi daha fazla varyantın olabileceğini düşünüyor.

Tek bildiğimiz, Geekbench’te görünen yonga seti Qualcomm Snapdragon 888 Pro veya bu varyantlardan herhangi biri olabilir. Cihaz şimdi bir kez ortaya çıktığı için önümüzdeki günlerde onunla ilgili daha fazla ayrıntı görmeyi bekleyebiliriz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %