Teknoloji

Snapdragon 8 Gen 1, AnTuTu’da Bir Milyonun Üzerinde Puan Aldı

Qualcomm, yeni nesil amiral gemisi mobil SoC’sinin Snapdragon 8 Gen 1 olarak adlandırılacağını doğruladı. Amerikalı yonga üreticisi, bu silikonun 30 Kasım’da resmi olarak duyurulacağını açıkladı. Bunun öncesinde, yonga seti AnTuTu’da bir milyonun üzerinde test puanı aldığı ortaya çıktı.

Yaklaşan Snapdragon 8 Gen 1, AnTuTu Benchmark’ta 1 milyon puanı (10.35.020 puan) geçen ilk Qualcomm mobil SoC oldu. Bu bilgi, Weibo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünden geliyor. Ne yazık ki, resim puanın farklı kategorilerdeki dağılımını göstermiyor. 

MediaTek Dimensity 9000 SoC puanları AnTuTu Benchmark uygulamaları üzerinde (10,07,396 puan) aldı, henüz duyurulmamış Snapdragon silikonununki kadar yüksek olmadığı gözükmekte. Karşılaştırma için, son nesil Qualcomm ve MediaTek yonga setleri sırasıyla 850K (Snapdragon 888) ve 690K (Dimensity1200) civarında puan alabilir.

İkisi arasında hala performans farkı olsa da, skorlar açısından önceki nesillerinden daha iyi oldukları gözüküyor.  Gerçek performansı, akıllı telefonun donanım ve yazılım optimizasyonlarına bağlı olarak değiştiğini göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu