Samsung

Samsung Önümüzdeki Yıl 52 Akıllı Telefon Modelini Piyasaya Sürecek

Samsung, Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 ile piyasadaki katlanabilir akıllı telefon rekorunu elinde tutuyor. Şirketin tek başına Güney Kore’deki satış rakamı 1 milyon adedi aşıyor. Raporlara göre Samsung’un hedefi, üçüncü nesil katlanabilir akıllı telefonlarından 7 milyon adet satmak. Şimdi ise Samsung, gelecek yıl katlanabilir akıllı telefonları için daha yüksek hedefler belirliyor gibi görünüyor.

TheElec’in yeni bir raporuna göre, Samsung’un akıllı telefon serisi 2022’de 52 modelden oluşacak. Samsung’un hedefi, 2022’nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde yaklaşık 10 milyon Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 katlanabilir akıllı telefon üretmek. şirketin hedefi en az 10 milyon yeni nesil katlanabilir akıllı telefon satmak. Samsung, katlanabilir akıllı telefonlarını daha dayanıklı tasarımlar ve daha iyi özelliklerle geliştirmeye devam ediyor.

Rapora göre Samsung’un hedefi 2022’de 38 milyona yakın Galaxy S22 serisi akıllı telefon üretmek. Şirket, Ocak 2022’de resmi olarak listelenmesi beklenen 9 milyondan fazla Galaxy S21 FE’yi de satmayı düşünebilir. Galaxy A serisi (Galaxy A13, Galaxy 33 5G ve Galaxy A53 5G), Samsung 78 milyon adet üretmeyi hedefliyor.

Samsung şu anda katlanabilir akıllı telefonların en büyük savunucusu. Şirket, dünya çapında üç nesil katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürdü. Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3’ün tanıtılmasıyla birlikte şirket fiyatı indirdi. Ayrıca öncekilerden daha güçlü bir tasarım ve daha iyi özellikler sunar.

Samsung, katlanabilir akıllı telefon üretimini artıracak

Samsung, katlanabilir akıllı telefonların geleceğine inanıyor. Şirket, gelecek sürümlere hizmet edecek ekranları üretmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Şu anda şirket ayda yaklaşık 260 bin adet (katlanabilir ekran) üretiyor. Ancak talebin artmasıyla bu sayının artması bekleniyor. Mayıs ayına kadar aylık üretimin yaklaşık 600 bin adet olması bekleniyor. Ayrıca yıl sonunda bir milyona yakın parçaya ulaşacaklardır. Bu, mevcut kapasitesinin yaklaşık dört katıdır.

Bu, yalnızca bir sonraki Galaxy Fold’un yaratılmasını desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda katlanabilir telefon üretmek isteyen diğer tüm şirketlere de tedarik sağlayacak. 

Güney Koreli şirket, bir sonraki Galaxy Fold’u bu yıl daha iyi tasarım ve teknik özelliklerle piyasaya sürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu