Samsung

Samsung “Onarım Modu” Tanıtıldı

Telefonunuzu onarım için getirmeden önce sıfırlamak, özel bilgilerin (görüntüler veya hesaplar gibi) yanlış ellere geçmesi olasılığını önlemek için normal bir prosedürdür. Verilerinizi önceden yedekleme ve daha sonra geri yükleme ihtiyacı, cihazınızı tamir ettirmenin zorluğuna katkıda bulunur.

Bazen insanlar bunu çok inandırıcı bulmuyor ve cihazı ya tamamen siliyor ya da kişisel verileriyle onarıma veriyor, bu da çoğu zaman veri sızıntılarına neden oluyor. Bu güçlükten ve gizlilik ve güvenlik endişelerinden kurtulmak için Samsung, Onarım Modu adlı bir çözüm buldu.

Samsung Onarım Modu Nedir ?

Bu yeni özellik, Ayarlar menüsünün Pil ve Cihaz Bakımı bölümünde mevcut olacak. Etkinleştirmek, cihazınızı yeniden başlatacaktır. Mod, etkinleştirildiğinde resimler, metinler, hesaplar ve hatta uygulamalar dahil tüm kişisel bilgileri gizleyecektir. (yalnızca varsayılan yüklü uygulamalar etkin olacaktır). Özünde, telefon sıfırlanmış gibi görünecektir.

Onarımlar tamamlandığında ve telefonunuzu elinize aldığınızda Onarım Modunu kapatmak için parmak izi veya desen kilidi kullanabilirsiniz. Bu, telefonu bir kez daha yeniden başlatacak, ancak bu sefer tüm verileriniz tamamen erişilebilir olacak. Tamir sırasında teknisyen tarafından yapılan tüm değişiklikler de geri alınacaktır.

Galaxy S21 serisi, önce bir yazılım güncellemesi aracılığıyla Onarım Moduna sahip olacak. Samsung’a göre, “gelecekte birkaç ek modele genişletecek.” Ancak, basın açıklaması yalnızca Samsung’un Kore sitesinde yayınlandığından, özelliğin başlangıçta Güney Kore’ye özel olabileceği anlaşılıyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %