Samsung

Samsung Galaxy Z Flip Android 13 Güncellemesi Alıyor

Orijinal Galaxy Z Flip artık en son Android 13 ve One UI 5 güncellemelerini aldığından, Samsung Galaxy telefonlar için çılgın güncelleme çalışması devam ediyor. Son hikayelerimizden birinde de belirttiğimiz gibi Samsung, Galaxy cihazları için Android 13 tabanlı One UI 5’i bu yıl bitirebilir ve bu oranla bu mümkün görünüyor. Evet, Samsung da aynısını yapmayı umuyor.

Bu hafta Samsung, Galaxy S20 FE, Galaxy S21 FE, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy A71, Galaxy A72 ve Galaxy Z Fold 2 için güncellemeler yayınladı . Galaxy Z Flip, bugün güncellemeyi alan ikinci cihaz oldu. Ve neredeyse her gün Samsung Galaxy telefonlar için güncellemeler bekliyoruz. Dolayısıyla, güncellemeyi almamış bir Galaxy telefonunuz varsa, yakında alabilirsiniz.

Orijinal Flip olarak da bilinen ilk Galaxy Z Flip, varsayılan olarak Android 10 ile 2020’nin başlarında piyasaya sürüldü. İlk kapaklı daha sonra Android 11 ve Android 12 güncellemelerini aldı. Ve cihaz şimdi Android 13 olan üçüncü büyük güncellemeyi alıyor.

Galaxy Z Flip 5G Android 13 güncellemesi, F707BXXU7IVK6 yapı numarasıyla Avrupa’nın çoğu yerinde yayılıyor . Avrupa dışında, Avustralya’da da yayılıyor. Şu anda 4G versiyonu için değil 5G modeli için mevcut, ancak yakında bir güncelleme alması bekleniyor.

Yeni özelliklerden bahsetmişken, güncelleme çok büyük bir değişiklik listesiyle birlikte gelir. En son One UI 5 güncellemesi, yeni kilit ekranı özelleştirmesi, yeni duvar kağıtları, geliştirilmiş animasyonlar, büyük widget’lar, widget istifleme, yeni modlar ve rutinler, geliştirilmiş çoklu görev ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelir. Kullanıcılar ayrıca yeni güvenlik düzeltme eki bekleyebilir. Tüm yeni özellikler listesi burada mevcuttur.

Galaxy Z Flip kullanıcısıysanız, Android 13 güncellemesini zaten almış olabilirsiniz ve almadıysanız, yakında gelmesini bekleyebilirsiniz. Bazen OTA güncellemesi bildirimde görünmez, bu yüzden güncellemeyi düzenli olarak kontrol etmenizi öneririm. Güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle seçeneğine gidin .

Galaxy Z Flip 5G’nizi Android 13 ve One UI 5’e güncellemeden önce, önemli verilerinizin yedeğini alın ve cihazı en az %50 oranında şarj edin.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %