SamsungSamsung A SerisiSamsung S Serisi

Samsung Galaxy S21 Nisan Ayı Güvenlik Yamasını Aldı

Samsung, Galaxy S21 serisi için Nisan güvenlik yamasını uygulamaya başladı. Güncelleme ayrıca kamera ile ilgili bazı performans iyileştirmeleri ve diğer geliştirmeleri de beraberinde getiriyor.

Samsung, mevcut amiral gemisi Galaxy cihazları için Nisan güvenlik yamasını Google’ın önünde yayınlamayı başardı. İkincisi, genellikle her ayın ilk Pazartesi günü yaptığı gibi, Pixel cihazları için Nisan güvenlik yamasını henüz kullanıma sunmadı.

En Son Galaxy S21 Güncellemesi Portre Modunu İyileştiriyor

Nisan güvenlik yamasının yanı sıra, Galaxy S21 serisine yönelik en son güncelleme, birincil kamera için Portre modu desteği de getiriyor. As SamMobile raporları, Galaxy S21 sahipleri daha önce UltraWide veya telefoto kamera ile Portre modu kullanılarak sınırlıydı.

Portre çekimleri için Galaxy S21 / Plus’taki birincil 12MP kamerayı veya Galaxy S21 Ultra’daki 108MP kamerayı kullanmak, ultra geniş veya telefoto lense kıyasla özellikle düşük ışıklı senaryolarda daha iyi görüntü kalitesi sağlayacaktır. Bunun nedeni, birincil kameranın en geniş diyafram açıklığı ile birlikte en büyük kamera sensörüne sahip olmasıdır.

Samsung’un güncelleme için resmi değişiklik günlüğü geneldir ve kamera performansı ve cihaz kararlılığındaki iyileştirmeler dışında başka herhangi bir değişikliği vurgulamaz. Bununla birlikte, güncellemenin boyutu 1 GB’ın üzerindedir, bu nedenle Galaxy cihazları için güvenlik yamaları genellikle yaklaşık 100-200 MB boyutunda olduğundan, başlık altında çok daha fazla iyileştirme yapmalıdır.

Samsung, bu güncellemeyle birçok Galaxy S21 sahibini rahatsız eden aşırı ısınma sorunlarını çözmüş olabilir. Ek olarak, güncelleme Galaxy S21 kullanıcılarını etkileyen yavaş kamera uygulaması performansını düzeltebilir.

Galaxy Note 20 ve Galaxy S20 serisi gibi diğer amiral gemisi Samsung cihazları da önümüzdeki hafta içinde Nisan güvenlik güncellemesini almaya başlayacak.

Samsung Galaxy S21 serisi, Samsung’tan dört yıllık güvenlik güncellemeleri ve üç işletim sistemi güncellemesi almaya hak kazanan birçok Galaxy cihazı arasında yer alıyor.

Galaxy S21’iniz için en son güvenlik yamasını Ayarlar> Yazılım Güncelleme> İndir ve Yükle’ye giderek edinebilirsiniz.

Samsung, Android Güncellemeleri için Kriterleri Belirliyor

Gün içinde Samsung, yavaş ve mevcut olmayan yazılım güncellemeleri nedeniyle ağır bir şekilde eleştirildi. Bununla birlikte, şirket o zamandan beri uzun bir yol kat etti ve Galaxy cihazlarını en son güvenlik yamaları ve işletim sistemi güncellemeleriyle düzenli olarak güncelliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu