Samsung

Samsung Galaxy S21 FE, küresel çip sıkıntısı nedeniyle Exynos çipini tercih edebilir

Küresel yonga seti sıkıntısı sorunları yeniden ortaya çıktı. Bu sefer etkilenebilecek olan, bir süredir söylentileri dolaşan Samsung’un yarı premium telefonu olduğu iddia edilen Galaxy S21 FE. Artık telefonun, beklenen Qualcomm Snapdragon yongası yerine bir Exynos yongasını tercih etmesi gerekebileceği öne sürülüyor.

Bu değişiklik, Samsung’un yeni Galaxy S21 üyesini yalnızca belirli pazarlarda piyasaya sürmesine neden olabilir. İşte ayrıntılara bir göz atın.

Galaxy S21 FE, Exynos yonga seti kullanacak

Güney Koreli Maeil Business tarafından bildirildiği üzere Galaxy S21 FE, hepimizin beklediği Snapdragon 888 yongası yerine kalan Exynos yonga setlerini kullanabilir. 

Ayrıca, akıllı telefonun bu yılın 4. Çeyreğinde (büyük olasılıkla Ekim ayında) piyasaya sürüleceği iddia edilen Ağustos lansmanının aksine önerilmektedir. Yine, chip kıtlığı sorunları bunun arkasındaki nedendir.

Hangi Exynos çipinin kullanılabileceği konusunda bilgimiz olmasa da, Galaxy S21 FE’nin Hindistan’daki diğer Galaxy S21 akıllı telefonlarda ve daha fazla pazarda da görülen Exynos 2100’ü içerme olasılığı var. ABD gibi diğer birkaç pazar, Snapdragon 888 ile çalışan bir Galaxy S21 serisi alıyor.

Mevcut Galaxy S21 telefonları zaten Exynos çipini sunduğundan ve FE varyantı bir Snapdragon SoC ile göze çarptığından, bu da nispeten daha ucuz bir fiyata olduğu için bu bir serseri olabilir. Daha üzücü olan, Hindistan’a girişini riskli kılan belirli pazarlarda piyasaya sürülebileceği gerçeğidir .

Bununla birlikte, henüz Samsung’dan resmi bir kelime yok. Bu nedenle bazı detayları beklemekte fayda var.

Galaxy S21 FE renk çeşitleri de sızdırıldı

Buna ek olarak, beklenen Galaxy S21 FE renkleriyle ilgili detaylara sahibiz. Bir AndroidHeadlines raporu, telefonun önceki söylentilerle uyumlu olarak mor, beyaz, yeşil ve siyah olmak üzere dört renk seçeneğiyle geleceğini öne sürüyor.

Sızdırılan görüntü aynı zamanda Galaxy S21 benzeri bir arka panel tasarımına ve delikli bir ekrana işaret ediyor, ancak bunun plastik bir yekpare gövdede paketlenebilmesi dışında.

Diğer ayrıntılara gelince, Samsung Galaxy S21 FE’nin 45W hızlı şarj, şirket için en hızlısı, yüksek yenileme hızı, üçlü arka kameralar ve daha fazlasıyla gelmesi bekleniyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %