Samsung

Samsung Galaxy S20 ve Note 20 Daha Fazla Galaxy S21 Kamera Özelliği Kazanıyor

Samsung, Galaxy S21’in kamera özelliklerinin birçoğunu 2020 amiral gemisi cihazları olan Galaxy S20 ve Note 20 serisine getiriyor. Şirket, bu cihazlar için yeni kamera özellikleri ekleyen ve görüntüleme performanslarını artıran 600MB + ‘lık bir güncelleme çıkarıyor.

Galaxy S20 ve Note 20 Düşük Işıkta Portre Modu Desteği Kazanın

SamMobile, Galaxy S20 ve Note 20 serisinin tamamının son güncellemeyle Galaxy S21’de görüldüğü gibi bazı yeni kamera özellikleri kazanacağını bildirdi. S20 ve Note 20 sahiplerinin düşük ışıkta fotoğraflara tıklamak için portre modunu kullanmasına izin verecek. Bu özellik daha önce yalnızca Galaxy S21 serisinde mevcuttu.

Portre modu ayrıca üç yeni aydınlatma efekti kazanıyor: yüksek anahtar mono, düşük anahtar mono ve arka plan. Bu efektler, portre çekimlerinizdeki arka plan rengini değiştirerek onları daha da renklendirir.

Kamera uygulamasındaki özel Pro modu artık Galaxy S20 ve Note 20 serilerindeki ultra geniş kamerayı da destekliyor. Önceden, bu yalnızca birincil kamerayla sınırlıydı.

Özel Gece modu da geliştiriliyor. Artık Galaxy S20 ve Note 20 sahiplerinin maksimum maruz kalma süresine karar vermesine veya kendi değerlendirmesine göre ideal pozlama süresini seçmesine izin verecek.

Samsung, One UI 3.1 güncellemesiyle Galaxy S20 ve Note 20’ye birçok Galaxy S21 kamera özelliğini zaten getirmişti. Bu, geliştirilmiş Tek Çekim modu, Nesne Silgisi, geliştirilmiş dokunmatik otomatik odaklama, çoklu mikrofon kaydı ve daha fazlasını içerir.

Yukarıdaki tüm değişikliklerin yanı sıra, güncelleme Galaxy S20 ve Note 20’nin genel kamera kalitesini iyileştirecek.

Hala Director View Modu Mevcut Değil

Muhtemelen Galaxy S21 serisinin en iyi kamera modlarından biri olan Director View, bu güncellemeyle birlikte Galaxy S20 ve Note 20 serisine henüz girmedi.

Bu mod, aynı anda dört kameranın tümünden canlı yayın sağlar, ancak belirli bir anda yalnızca herhangi iki kameradan video kaydedebilirsiniz. Bu modda bir video kaydederken farklı arka kameralar arasında da geçiş yapabilirsiniz.

Samsung, bu cihazların ISP’sindeki (Görüntü Sinyal İşlemcisi) sınırlı işlem gücü nedeniyle, Yönetmen Görünümü modunu muhtemelen Galaxy S20 ve Note 20 serisine getirmiyor.

Galaxy S20 veya Not 20’ye Güncellemeyi Yükleme

Yeni güncelleme şu anda Almanya’da Galaxy S20 ve Note 20 serileri için mevcut. Yakında ABD ve dünyanın diğer bölgelerinde S20 ve Note 20 birimlerine sunulacak.

Galaxy cihazınızdaki güncellemeyi Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye giderek kontrol edebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %