Samsung

Samsung Galaxy Quantum 2 Duyuruldu

Samsung Galaxy Quantum 2, bir süredir söylenti fabrikasında yer aldıktan sonra nihayet resmi bir giriş yaptı. Yeni Samsung telefon orta sınıf kategorisine giriyor ve QRNG yongası, 5G, 120Hz ekran, 64 megapiksel arka kameralar ve daha fazlası gibi öne çıkan özelliklerle birlikte geliyor.

Bunun ortasında, telefon için bir şeyler süren bir Qualcomm Snapdragon 855+ SoC var ancak oldukça eski. İşte bunun hakkında bilmeniz gereken her şey ve şu anda ne kadar iyi bir seçenek.

Samsung Galaxy Quantum 2 Fiyatı

Galaxy Kuantum 2 SK Telecom ile işbirliği içinde, Güney Kore tanıtıldı. Şimdi ön siparişler için hazır ve 23 Nisan’dan itibaren yapılması hazırlanıyor. Ancak, fiyatlandırma detayları hakkında henüz bir bilgi yok.

Türkiye dahil diğer pazarlara ne zaman ulaşacağını da bilmiyoruz. Ancak ne zaman olursa olsun, Galaxy A82 5G olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Quantum 2 Özellikleri

Samsung Galaxy Kuantum 2, selefi gibi çok kimliği Quantique tarafından geliştirilen bir QRNG (kuantum rasgele sayı üreteci) çip ile geliyor. Amaç, “öngörülemeyen ve desensiz gerçek” rasgele sayılar üreterek kullanıcıların güvenliğini güçlendirmektir. Telefon, güvenli uygulama kullanımı için kuantum kriptografi kullanacaktır. Bu, özellikle bankacılık için faydalı olacaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, telefon neredeyse üç nesil eski bir Qualcomm Snapdragon 855+ mobil platformuna sahip.

120 Hz yenileme hızı, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip 6,7 inç Süper AMOLED ekranla birlikte gelir. Daha fazla RAM / Depolama seçeneği olabilir, ancak bununla ilgili herhangi bir bilgi yok.

Üç arka kamera sahip (64 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş mercek ve 5 megapiksel derinlik merceği). Ancak, ön kamera yapılandırması ve pil kapasitesi bilinmemektedir. Büyük olasılıkla Android 11 tabanlı Samsung One UI çalıştırıyor.

Samsung Galaxy Kuantum 2 Almak iyi bir seçenek mi ?

Samsung Galaxy Kuantum 2 hem eski hem de yeni özünü taşıyan bir telefon. Trend olan 120Hz yüksek yenileme oranını benimserken, gerçekleştirmek için oldukça eski bir yongayı seçer. Bununla birlikte, güvenlik yongası ana vurgu gibi görünür ve en üst düzeyde güvenlik arayanları cezbedebilir.

Galaxy Quantum 2’nin Galaxy A82 5G olarak gelmesi bekleniyor ve daha çekici bir şeyi öne çıkarırsa, tercih edilmesi gereken iyi bir orta sınıf olduğunu kanıtlayabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %