Samsung

Samsung Galaxy MWC 2021: One UI Watch İlk Bakış

Samsung, Galaxy MWC 2021 etkinliği sırasında bize Google ile işbirliği içinde oluşturulan yeni birleşik akıllı saat işletim sisteminin ilk bakışını sağladı. Şirket, yeni işletim sisteminin Google’ın Wear OS işletim sisteminin ve Samsung’un Tizen OS’sinin en iyi parçalarını alarak onları bu yeni birleşik platformda bir araya getirdiğini iddia ediyor. 

Bu birleşik platform ilk olarak, bu yıl içinde Unpacked yaz etkinliği sırasında piyasaya sürülecek olan Galaxy Watch’ta kullanıma sunulacak. Şirket ayrıca, birleşik platformun yanında bir One UI Watch dış görünümü de piyasaya süreceklerini duyurdu. 

Yeni birleşik platform daha iyi performans getirecek ve kullanıcılarına Watch ve Android akıllı telefonlar arasında sorunsuz bir deneyim sunacak. Bu platform ayrıca, kullanıcıların kullanabileceği daha fazla sayıda uygulamaya sahip olacaktır.

Etkinlik sırasında Samsung, One UI Watch’ın yeni birleşik platformla birlikte kullanıcılara yeni bir Galaxy Watch deneyimi sunacağını belirtti. Akıllı telefonunuza saatle uyumlu uygulamaları otomatik olarak yükleme, saatin sorunsuz çalışması, saatten gelen numaraları engelleme ve daha fazlası gibi özelliklerle birlikte gelecek.

Tüm mevcut nesil Galaxy akıllı saatler en az üç yıl boyunca desteklenmeye devam edecek. Ayrıca, birleşik platform diğer OEM’lerin akıllı saatlerine de geçecek.

Birleşik platform, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalarını doğrudan Play Store’dan indirmelerine izin verecek. Birleştirilmiş uygulamalardan bazıları Adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava, Swim.com, Calm, Sleep Cycle, Spotify, YouTube Music ve Google Maps’i içerecek .

Google Ürün Yönetimi, Android ve Wear Başkan Yardımcısı Sameer Samat, “Samsung ve Google’ın uzun bir işbirliği geçmişi var ve ne zaman birlikte çalışsak, tüketicilerimiz için deneyim herkes için çok daha iyi oldu” dedi. “Bu, Samsung’un yeni Galaxy Watch’ında ilk kez piyasaya sürülecek olan bu yeni, birleşik platform için kesinlikle geçerli. Samsung ile iş birliği içinde , daha uzun pil ömrü, daha hızlı performans ve aralarında Google’ın da bulunduğu çok çeşitli uygulamaları yepyeni bir giyilebilir deneyime getirmekten heyecan duyuyoruz.”

Samsung ayrıca geliştiricilere bu yıl içinde tasarımcılara sunulacak gelişmiş bir saat yüzü tasarım aracı sağlamaya çalışıyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %