Samsung A Serisi

Samsung Galaxy A52s Geekbench’de Görüldü

Samsung’un Galaxy A serisindeki bir sonraki Cihazı Galaxy A52s olacağı tahmin ediliyor. Şirket, bu yılın başlarında hem 4G hem de 5G ağ bağlantısı ile standart Galaxy A52’yi piyasaya sürdü. Yaklaşan varyant, kardeşlerine kıyasla muhtemelen bazı yükseltilmiş özellikler getirecektir. En son gelişmelerde, cihaz, son test aşamasına ve yakında piyasaya sürüleceğine işaret eden Geekbench’te görüldü. Cihazın fiyatlandırması da beklenen lansman öncesinde önerildi.

Samsung Galaxy A52s Özellikleri

Samsung Galaxy A52s, SM-A528B model numarasıyla Geekbench veritabanına girmeyi başardı. Geekbench listesi, 1.80GHz taban frekansına sahip sekiz çekirdekli bir işlemciyi ortaya koyuyor. Yonga setinin adı açıklanmazken ‘lahaina’ kod adlı anakart, Snapdragon 778G işlemci olduğunu öne sürüyor.

Galaxy A52s, OneUI 3.1 arayüzü ile tepesinde olacak Android 11 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek. Yakışıklı Geekbench’e göre 8GB RAM yapılandırmasına sahip olacak. Karışımda başka bir RAM varyantı olup olmayacağı şu anda açıklanmadı. Ayrıca, depolama kapasitesi web sitesi tarafından açıklanmaz; ancak cihazın en az 128 GB depolama kapasitesiyle gelmesini bekleyebiliriz.

Tek çekirdekli kıyaslama testinde Galaxy A52s 770 puan aldı. Öte yandan cihaz, çok çekirdekli testte 2.804 puan kaydetti. Bunlar, kıyaslama web sitesinin ortaya çıkardığı tek ayrıntılar.

Galaxy A52s’in ekranı, kamerası ve pil detayları bilinmiyor. İşlemcinin yanı sıra biraz daha yükseltme görmemiz için olasılıklar var. Şirketin Galaxy A52s’i 90Hz yenileme hızına sahip bir FHD+ ekranla da paketlemesini bekleyebiliriz.

Ekran boyutu ve panel tipi henüz açıklanmadı. Ayrıca arkada birden fazla kamera sensörü ve ayrıca hızlı şarj desteği de göreceğiz. Ancak, ayrıntılar ancak ileriye doğru netleşecekti.

Samsung Galaxy A52s Fiyatı

Samsung Galaxy A52s, 449 EUR fiyat etiketine sahip olacak. Lansman detayları da bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu