Samsung A Serisi

Samsung Galaxy A30s, Android 11 Güncellemesini Almaya Başladı

Samsung, Android 11’i Galaxy cihazlarına aktif olarak sunuyor. Ve OEM zaten bütçe telefonlarının çoğunu kapsıyor. Samsung şimdi de Android 11’e sahip Galaxy telefonlar listesine bir cihaz daha ekledi. Galaxy A30s şimdi kararlı Android 11 güncellemesi alıyor. Galaxy A30s Android 11 güncellemesi, şu anda Samsung’un en yeni özel işletim sistemi olan OneUI 3.1’e dayanmaktadır.

Samsung Galaxy A30s, kutudan çıkan Android 9 ile 2019’da piyasaya sürülen ekonomik bir telefon. Daha sonra cihaz, geçen yıl ilk büyük güncelleme olarak Android 10 güncellemesini aldı. Ve şimdi cihaz, Android 11 olarak ikinci büyük güncellemeyi alıyor. Samsung’un her Galaxy telefon için iki ana güncelleme politikası var. Ve böylece, cihaz için son büyük güncelleme olabilir.

Galaxy A30s Android 11 Güncellemesi

Galaxy A30s Android 11, ana güncelleme olduğundan, herhangi bir artımlı güncellemeden daha ağır olabilir. Galaxy A30s için Android 11 güncellemesi, A307FNXXU2CUF2 yapı numarasıyla kullanılabilir. Ve güncelleme şu an itibariyle Rusya’da yayılıyor. Ama yakında diğer bölgeler de partiye katılacak.

Galaxy A30s için yeni Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesi, Mayıs 2021 Android Güvenlik Yaması da dahil olmak üzere bazı önemli değişikliklerle birlikte geliyor. Ayrıca Android 11 ve One UI 3.1 özelliklerinin çoğunu da beraberinde getiriyor. Chat Bubble, geliştirilmiş bildirim kontrolleri, Google ana sayfa kontrolleri için destek, gelişmiş gizlilik ayarları, kamera iyileştirmeleri ve daha fazlasını içerir.

Bildiğiniz gibi Rusya’da Galaxy A30s için Android 11 güncellemesi bitiyor. Yani Rusya’dan iseniz, güncellemeyi daha erken alıyor olabilirsiniz. Kullanıma sunma aşamalar halinde gerçekleştiğinden, bazı kullanıcılar güncellemeyi erken alabilirken bazı kullanıcıların beklemesi gerekecek. Güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin. Güncellemeyi gördüğünüzde, cihazınızı güncellemek için İndir ve Yükle düğmesine tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu