Samsung A Serisi

Samsung Galaxy A02 Android 11 Güncellemesi Aldı

Şimdiye kadar Samsung, neredeyse tüm Galaxy telefonları için Android 11’i piyasaya sürdü. Galaxy A02, henüz Android 11’i almayan birkaç cihazdan biri. Ancak şimdi Galaxy A02, Android 11 güncellemesini alan en son cihaz oldu. Evet, Samsung nihayet Galaxy A02 için Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesini sunmaya başladı. Burada tam değişiklik günlüğünü kontrol edebilirsiniz.

Samsung Galaxy A02, kutudan Android 10 ile bu yılın başlarında piyasaya sürülen giriş seviyesi bir Android telefon. Ve uzun bir bekleyişin ardından Galaxy A02, Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesini alıyor. Cihaz için ilk büyük güncellemedir. Ve Android 11 dışında bir veya iki Android güncellemesi daha alabilir.

Galaxy A02 için Android 11 şu anda Rusya’da kullanıma sunuluyor ve yakında kalan bölgelerde de sunulacak. Galaxy A02 Android 11 güncellemesi, A022GDXU2BUI3 donanım yazılımı sürümünü taşıyor. Yapı numarası Rusya içindir, bu nedenle diğer alanlar için biraz farklı olabilir. Büyük bir güncelleme olduğundan, güvenlik güncellemelerinden daha ağırdır, bu nedenle güncellemeler için WiFi kullandığınızdan emin olun.

Yeni özelliklerden bahsetmişken, hem Android 11 hem de One UI 3.1 özelliklerini bekliyoruz. Bu, deneyimleyeceğiniz birçok yeni özellik ve değişiklik olacağı anlamına gelir. Android 11 güncellemesine güncelleme yapıldıktan sonra yeni UI, Özel Paylaşım, Yakındaki Paylaşım, Samsung Ücretsiz, Eye Comfort Shield, konum verilerini kaldırma, Otomatik Geçiş özelliği ve diğer birkaç özelliği içerir. Açıkça görüldüğü gibi, kullanıcılar Android 11’in temel özelliklerine de erişebilir. Aşağıda tam değişiklik günlüğünü kontrol edebilirsiniz.

Galaxy A02 Android 11 Değişiklik Günlüğü

Görsel tasarım

One UI 3’ün görünümünü ve verdiği hissi, yeni, daha tutarlı simgelerden hızlı panel ve bildirimlerin daha akıllı organizasyonuna kadar büyük ve küçük birçok yönden yeniledik. Ortak etkileşimler için geliştirilmiş animasyonlar ve dokunsal geri bildirim ile hareket, her zamankinden daha yumuşak ve daha doğaldır. Arayüz, ister telefon, ister katlanabilir veya tablet olsun, herhangi bir cihazda en iyi deneyimi sağlamak için farklı ekran boyutlarına yanıt verir.

Geliştirilmiş performans

Uygulamaların daha hızlı çalışması ve daha iyi performans göstermesi için One UI 3’ü gelişmiş dinamik bellek ayırma ile optimize ettik. Daha iyi performans ve güç kullanımı sağlamak için arka plan etkinliklerini de kısıtladık.

Daha iyi özelleştirme

 • Kilit ekranında, kullanım sürenizi kontrol etmek için bir widget ekleyebilirsiniz.
 • Duvar kağıdını ayarlarken etkileşimli bir önizleme alın.
 • Bir arama yaptığınızda veya aldığınızda bir resim veya video görmek için arama arka planı ekleyin.
 • Yeni simgeler ve Kilit ekranı widget’ları, rutinlerinizi bulmanızı ve kontrol etmenizi kolaylaştırır.
 • Dijital Dengeyi ayrı kişisel ve iş profilleriyle kullanın.

Geliştirilmiş özellikler

Ana ekran ve Kilit ekranı

 • Ana ekranda bir uygulamaya dokunup basılı tutarak widget ekleyin.
 • Ana Ekran veya Kilit ekranında boş bir alana çift dokunarak ekranı kapatın. (Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Hareketler ve hareketler bölümünde ayarlayın.)
 • Kilit ekranında takvim, hava durumu ve müzik gibi widget’ları görmek için saat alanına dokunun.

Aramalar ve sohbetler

 • Bildirim panelinde konuşmaları ayrı olarak görün. Mesajlar ve favori sohbet uygulamalarınızla çalışır.
 • Kişiler’de aynı hesapta saklanan yinelenen kişileri kolayca kaldırın. Silinen kişilerin saklama süresi 15 günden 30 güne uzatıldı.
 • Tek bir ekrandan birden çok bağlantılı kişiyi düzenleme yeteneği eklendi.
 • Kısa süre önce silinen mesajların 30 gün boyunca saklanması için Mesajlar’a Çöp Kutusu eklendi.

Resimler ve videolar

 • Galeri’den resimleri ve videoları daha kolay görüntüleyin, düzenleyin ve paylaşın.
 • Galeri’deki yeni arama özellikleri ve kategorilerle resimleri ve videoları daha hızlı bulun.
 • Düzenlenen resimleri, kaydedildikten sonra bile istediğiniz zaman orijinal sürümlerine geri döndürün, böylece hiçbir zaman bir çekim kaybetmezsiniz.

Ayarlar

 • Ayarlar yeni, daha basit bir görünüme ve hisse sahiptir. Samsung hesabınız en üstte gösterilir ve Ana ekran ayarlarına erişmek artık daha kolay.
 • Yeni Arama özellikleriyle ihtiyacınız olan ayarları daha kolay bulun. Eşanlamlılar ve yaygın yazım hataları için daha iyi sonuçlar alırsınız ve ilgili ayar gruplarını görmek için etiketlere dokunabilirsiniz.
 • Hızlı ayar düğmeleri, yalnızca en sık kullanılan özellikleri sağlayacak şekilde azaltılmıştır. Kendi özelleştirilmiş hızlı panelinizi oluşturmak için düğmeler de ekleyebilirsiniz.

Samsung Klavye

 • Sık kullanılan ayarlara erişmek daha kolay olacak şekilde Yeniden Düzenlenmiş Klavye ayarları.

üretkenlik

 • Tekrarlayan ve karmaşık görevleri en aza indirerek ve bunları verimli bir şekilde ele alarak iş ve yaşam arasında sağlıklı bir denge kurun.
 • Günlük hayatınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre yeni rutinler önerilecektir.
 • Dosyalarım’daki dosya seçim ekranından bulut sürücüsü dosyalarına göz atabilir ve bunları seçebilirsiniz.
 • Artık, depolama alanını kolayca boşaltmak için Dosyalarım’daki önbellek dosyalarını silebilirsiniz.
 • Aynı başlangıç ​​saatine sahip etkinlikler, Takvim’de ay ve liste görünümlerinde birlikte görüntülenir.
 • Telefonunuzdaki veya tabletinizdeki gezinme çubuğundan dokunmatik yüzeyi açın.

Kolay medya ve cihaz kontrolü

Bildirimlerde geliştirilmiş medya paneli ile medya ve cihaz kontrolü daha kolay. Son kullanılan medya uygulamalarını görebilir ve oynatma cihazını hızla değiştirebilirsiniz. Android Auto ayarlarını, Ayarlar’daki Gelişmiş özellikler menüsünden de kontrol edebilirsiniz.

Dijital alışkanlıklarınızı belirleyin ve iyileştirin

İyileştirilmiş Dijital Denge özellikleri, telefonunuzu veya tabletinizi nasıl kullandığınızı kontrol etmenizi kolaylaştırır ve iyi dijital alışkanlıklar oluşturmanıza yardımcı olur. Sürüş sırasında kullanımınızı kontrol edin veya yükseltilmiş haftalık raporlar aracılığıyla bir bakışta işleve göre ekran sürenizdeki haftalık değişiklikleri görün.

Herkes için erişilebilirlik

One UI 3, kullanımınıza bağlı olarak sizin için kullanışlı erişilebilirlik özellikleri önerir. Geliştirilmiş Erişilebilirlik kısayolu, erişilebilirlik özelliklerinin başlatılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır. TalkBack kapalıyken bile yazarken sesli geri bildirim almak için klavye girişini yüksek sesle konuş özelliğini kullanabilirsiniz.

Daha güçlü gizlilik koruması

Artık bir uygulamanın mikrofonunuza, kameranıza veya konumunuza yalnızca bir kez erişmesine izin verebilirsiniz. Bir uygulamanın bir süredir kullanmadığı tüm izinler otomatik olarak iptal edilecektir. Artık uygulamalara normal izin açılır penceresinde konumunuzu her zaman görme izni veremezsiniz. Uygulamaların kullanılmadıklarında konumunuza erişmesine izin vermek için Ayarlar’da uygulamanın konum izni sayfasına gitmeniz gerekir.

Ek iyileştirmeler

 • Saat’te, bir alarm çaldığında yüksek sesle okunan alarmın saatini ve önceden ayarlanmış adını duyabilirsiniz.
 • Kapatmak için ekranı avucunuzla kapatın. (Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Hareketler ve hareketler bölümünden açın.)

One UI 3 güncellemesinden sonra bazı uygulamaların ayrıca güncellenmesi gerekecektir.

Dosyaları diğer cihazlara göndermek için artık Wi-Fi Direct’i kullanamazsınız. Bunun yerine Yakındakilerle Paylaş’ı kullanabilirsiniz. Wi-Fi Direct kullanarak dosyaları almaya devam edebilirsiniz.

Galaxy A02 için Android 11

Rusya’da bir Galaxy A02 kullanıcısıysanız, güncellemeyi cihazınıza zaten almış olabilirsiniz. Ancak değilse, endişelenmeyin, güncelleme toplu olarak dağıtılacak, böylece yakında OTA güncellemesini alacaksınız. Diğer bölgelerdeki kullanıcılar da önümüzdeki birkaç gün içinde güncellemeyi alacak. Bazen OTA bildirimi çalışmaz, bu nedenle manuel olarak kontrol edin. Gidin Ayarlar> Yazılım Güncelleme. Giderek kontrol sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu