Samsung

Samsung, Dünyanın En Hızlı Grafik DRAM Yongasını Tanıttı

Samsung Perşembe günü yaptığı açıklamada, daha hızlı ve geliştirilmiş güç verimliliğine sahip yeni bir grafik dinamik rastgele erişimli bellek (DRAM) yongası geliştirdiğini söyledi. 

24 gigabit Graphics Double Data Rate 6 (GDDR6) üçüncü nesil, 10 nanometre teknolojisini benimser ve mevcut ürünlerden yüzde 30’un üzerinde daha hızlı bir veri işleme hızına sahiptir. 

Yeni DRAM yongası, grafik görüntüleri saniyede 1,1 terabayta varan bir hızla işleyebilir; bu, Samsung’un dünyanın en hızlısı olduğunu ve saniyede 275 full HD filmi işlemeye eşdeğer olduğunu iddia ediyor. 

Grafik DRAM’leri, yüksek güçlü 3D oyunlarda, kişisel bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda veya yüksek çözünürlüklü videoları oynatan cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yonhap haber ajansının bildirdiğine göre, gelecekte yüksek performanslı bilgi işlem, elektrikli arabalar ve otonom araçlarda da kullanılması bekleniyor.

Samsung, yeni çipin JEDEC endüstri standartlarını karşıladığından, yapay zeka ve grafik şirketlerinin bunu kolayca benimseyeceğini de sözlerine ekledi.

JEDEC Katı Hal Teknoloji Derneği, çiplerin standardizasyonundan sorumlu bir yarı iletken kuruluştur.

Samsung, sözde dinamik voltaj ölçekleme teknolojisini kullanan GDDR6 DRAM’ın güç verimliliğini de yüzde 20’den fazla artırdığını söyledi.

Şirket, “Samsung , artan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir zamanda yeni grafik yongasını toplu olarak üretecek ve böylece yeni nesil grafik DRAM pazarında liderliği ele geçirmeye çalışacak” dedi.

Dünyanın en iyi bellek yongası üreticisi Samsung, düşük fiyatlar ve diğer olumsuzluklar nedeniyle yılın ilk üç ayında DRAM satışlarının ikinci çeyrekte düştüğünü gördü, ancak şirket küresel pazardaki en üst sıradaki yerini korudu.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %