RedmiRedmi Note Serisi

Redmi Note 9 Pro’nun oyun Performansı Nasıl ?

Konu güncelleme; 09.02.2021 Saat 20:39

Merhaba arkadaşlar Xiaomi firmasının yeni çıkarmış olduğu işlemci ve ekran yenileme hızı Note 9 pro dan daha iyi olan POCO X3 cihazı değerlendirmeye alabilir inceleyebilirsiniz.

iki cihaz arasındaki farklıkları bu başlıktan kontrol edebilirsiniz.

Giriş Notu; Bu Makalede Redmi Note 9 Pro Sadece Pubg oyunu ile test ettik, eeee ama ben pubg oynamıyorum farklı bir oyun oynuyorum diyebilirsiniz, haklısınızda 😉 Ama şu anda Mobil platformda cihazı en çok yoran oyun PUBG mobile olduğundan diğer oyunları test’de tabi tukmadık. Cihaz PUBG’de iyi bir performans alıyorsa muhtemelen diğer oyunlarda da aynı performansı verecektir.

Oyun hızlandırma indirmek için aşağıdaki google play bağlantsını tıklayınız

[appbox googleplay com.burakgon.gamebooster3]

Redmi Note 9 Pro, normal kullanıcılar, oyuncular ve akıllı telefon kamera meraklıları için üretilmiş tamamen mükemmel bir akıllı telefon olmayı hak kazanmış durum da Gerek Ülkemizde, gerekise global pazarda kendini kanıtlamış bir cihaz olmuştur. Redmi Note 8 Pro’yu PUBG Mobile ve FPS oyunlarda çok fazla grafik seçeneği sunmasa da , Redmi Note 9 Pro açıkçası hala çok daha dengeli bir seçim.

Redmi Note 9 Pro PUBG oynarken ısınıyor mu ?

Bu telefonu satın almayı planlayan herkes için en büyük endişe, Redmi Note 9 Pro’nun Redmi Note 8 Pro’nun sahip olduğu benzer bir ısıtma sorununa sahip olup olmadığı ? 

Redmi Note 8 Pro’nun pubg performansı oldukça iyi olsa da telefon Pubg Grafik ayarlarında Aşırı seçildiğinde ilk 10 dakika içerisinde ısınmaya başlıyor ve rahatsız edici bir hal alıyordu.

Cihazın ısınmasını biz oyuncular için önemi; Isınan cihaz işlemci, grafik işlemci performansını azalarak Isınan cihaz işlemci, grafik işlemcilerin zarar görmesini engellemesi. İşin özeti ısınan cihaz işlemci,grafik işlemci zarar görmemesi için performansı kısıyor ve böylelikle lag, oyun içi takılma, oyun içi, kasmalar meydana getiriyor.

Gelelim Redmi Note 9 Pro’ya

Kendimde Redmi Note 9 Pro kullanıcısıyım, Sürekli olarak Facebook Grup ve fan sayfalarında bir kıyaslama almış başını gidiyor.

Redmi Note 8 Pro daha mı iyi, yoksa Redmi Note 9 Pro mu ? Burada konuya şu acıdan bakmak önemli Bir araba alıyorsunuz arabanın modeli 2019, fabrika yeni bir model çıkarıyor 2020 Hangisi iyi der gibi bir şey olmuş oluyor, 2019 Cihaza Navigasyon koymuyor, 2020 modeline ise Navigasyon bulunduruyor. Teknoloji sürekli gelişiyor. Mobil sektörü daha hızlı gelişmekte. Redmi Note serisinin en üst modeli ile geçen seneki çıkarmış olduğu modeli karşılaştırmak bence gereksiz. Sürüm yenilendikçe Cihaz daha iyiye gidiyor demektir. Örneğin Redmi Note 8 Pro Android 12 Almama ihtimali çok yüksek Redmi Note 9 Pro, Android Alacak. Burada karşılaştırma yaparken istek ve aruzulara göre kıyaslama yapmak daha mantıklı olacak.

Ekran da gördüğünüz gibi Kare hızı dalgalanması “Aşırı Yüksek” Seçeneğini var, Redmi Note 8 Pro’da ise “Aşırı” Seçeneği mevcut. Kare hızını düşürdükçe kare hızı dalgalanması yaşarsınız ve oyun akıcılığını kaybeder. İyi bir oyun deneyimi için varsayılan FPS değeri 40 ile 60 üzeri lakin PUBG kare hızını 60 da sabit tutmaktadır. 60 FPS gören cihaz kare hızı dalgalanması yaşamaz, yaşanan kare hızı cihazınız ile ilgilidir. Redmi Note 9 Pro, PUBG’de Aşırı Yüksek’te 60 FPS almakta ve akıcılığını kaybetmemekle birlikte Redmi Note 8 Pro’ de olduğu gibi Ara takılmalar, ve donmalar yaşamamaktadır. Üst de belirtiğim gibi Cihaz ne kadar ısınır ise o kadar performansı düşer ve kasmalar meydana getirir. Redmi Note 9 Pro Isınmıyor mu ? Elbet’de ısınıyor FPS oyunlarında cihaz ısınması çok normal burada konumuz Aşırı ısınması Redmi Note 9 Pro Gerek işlemci(Snapdragon 720g) gerek ise Grafik işlemcisi (Adreno 618) Senkron bir şekilde çalıştığı için Aşırı ısınma durumu olmuyor ve oyun akıcılığını kaybetmiyor.

Redmi Note 9 Pro Isıtma Sorunları

Redmi Note 9 Pro, Adreno 618 işlemci ile birlikte yetenekli bir Qualcomm Snapdragon 720G işlemci tarafından desteklenmektedir. Bunu Helio G90T işlemciyle karşılaştırdığımız da, GPU’nun saat hızları daha düşüktür. Redmi Note 8 Pro’daki GPU’nun daha yüksek saat hızı, daha hızlı GPU daha iyi grafik performansı sunduğundan daha hızlı ısınmaya yol açmış bulunuyor, ancak aynı zamanda cihazın ısınması performansı da etkiler. Aslında hangi telefonun daha iyi grafik performans sunduğunu görmek için her iki telefonu birlikte test ettik ve PUBG Mobile oyununu aynı anda iki telefonda oynadık ve açıkça Note 9 Pro’nun Aşırı ısınmadığını fark ettik.

Cihazın ulaştığı maksimum sıcaklık, oda sıcaklığı yaklaşık 33 derece iken yaklaşık 42-43 derece yükseldi. Bunla birlikte yaklaşık 30 dakikalık bir oyun da 48 dereceye ulaştı. Bu derecede gayet ideal bir derece

Sonuç olarak. Redmi Note 9 Pro, grafik ağırlıklı oyunlarda çok fazla ısınma yaşanmayacağından Cihaz, orta sınıf oyunlar için oldukça iyi bir seçim,

Redmi Note 9 Pro, sıcaklığı kontrol altında tutmak için herhangi bir sıvı soğutma borusuna veya teknolojisine sahip değildir.

13 Yorum

 1. Merhaba xiaomi note 9 pro ile 10 pro arasinda pubg icin bir fark var mı? Videolarda ikisinin de 40 fps aldığını gördüm doğru mu? Hangisinj tercih etmeliyim alırken.

  1. Güncel kullanım da ikisi arasında pek fark olmasa da ilerleyen zamanlarda note 10 pro daha kullanışlı olacaktır. İşlemci açısında daha güncel bir islemciye sahip redmi note 10 pro

 2. Merhaba note 9 pro mu note 10 pro mu tavsiye edersinis pubg icin. Pubg icin bir fark yok diyenleri okumuştum. Dogru mu videolarda ikisi de 40 fps aldigi gozukuyor.

 3. kardeşim 60 falan almıyor ne alaka 60 öyle bir şey yok
  orjinal halde almıyor
  gfx tool lazım

  1. Merhaba, İncelemenin yayın tarihi dikkatinizi çekti ise, Redmi Note 9 Pro’nun çıkışı ile PUBG Mobile 0.8 Sürümüne denk gelmektedir. Oyun tarafı yaklaşık olarak 6 Güncelleme almış olup Cihaz 60 FPS Değerini kaybetmiştir. Güncel FPS Değeri 40 FPS ve altıdır.

 4. Merhabalar xiaomi redmi note 9 pro cihazım var cihazi ilk aldigimda sabit 60 fps alabiliyordum sonra benden habersiz kardesim 60 fps sabitlemeyi kaldirmiş sonra telrar sabitlemek istedigimde ise kardesim nasil yaptgini unutmus bir türlü sabitleyemedim nasil tekrae nasil 60 fps sabitleyebilirim şimdiden teşekkürler

  1. merhaba, sabitleme gibi bir durum söz konusu olamaz. Game turbo uygulamasını pasifleştir terardan akifleştir bu olmaz ise gfx tool kullan ve 60fps kilidini aç

  1. Merhaba, Tavsiye edilen orijinal ile oynamak fakat, Cihazınız alt seviye bir cihaz ise zorlamanız taktirde zarar verebilir. Snapdragon 720G ve üzeri cihazlarda kullanımını öneririm alt seviye cihazlarda işe yarasada uzun süreli kullanımlarda cihazınız zarara uğrayabilir.

 5. Merhaba
  Note 9 Pro 64 gb almayı düşünüyorum needforspeed carbon oyununu rahat bir şekilde oynaya bilirmiyim acaba mailden cvp verirseniz çok sevinirim
  Teşekkürler.

  1. Merhaba, Note 9 Pro 64 GB almak yerine 2950 TL civarı Poco X3 Almanı yeğlerim hem işlemci hem ekran yenileme hızı(120) hem de dokunmatik hassasiyeti açısından tüm istek ve arzularınızı karşılayacaktır.

 6. Merhaba bu telefonu yeni aldım her yerde redminote 9 proda 60 FPS almıyor yazıyor ama siz alıyor demişsiniz

  1. Merhaba Burcu hanım 60 FPS alması için grafik seçeneklerinden Akıcı seçili olmasına gerek yok aşırı yüksek seçeneğinde de 60 FPS alınıyor. Note 9 Pro sahibi iseniz oyun mevcut ise game turbo ekranından oyun içinden kaç FPS olduğunu görebilirsiniz 55-60 FPS değerinde alacaktır akıcı bir oyun deneyimi için grafik kare hızı 50 60 FPS olması gerekiyor note 9 Pro aşırı yüksekte akıcılığı bozmuyor isterseniz sitemizde gfx tool aracı ile bu ayarları biraz daha güncelleye bilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu