Redmi

Redmi Note 9 Android 12 Tabanlı MIUI 13 Güncellemesini Alıyor

Bekleyiş nihayet sona erdi! Xiaomi, Redmi Note 9 için Android 12 tabanlı MIUI 13’ü piyasaya sürmeye başladı. Şu anda yükseltmenin kullanılabilirliği Redmi Note 9 ile sınırlıdır, yakında diğer Note 9 serisi telefonlar için de geçerli olacaktır. Yeni yazılım, bir dizi yeni özellik, iyileştirme ve daha yeni güvenlik yaması ile birlikte geliyor. Redmi Note 9 MIUI 13 güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Android 12 bellenimi , Redmi Note 9’un küresel varyantı için V13.0.1.0.SJOMIXM bellenim sürümüyle yayına giriyor, yakında diğer bölgelerde daha geniş kapsamlı bir sunum yapılmalıdır. Note 9 serisi 2020’de Android 10 OS ile tanıtıldı, geçen yıl cihaz ilk büyük yazılım güncellemesini Android 11 şeklinde aldı. Daha sonra, artımlı bir MIUI 12.5 Enhanced Edition OTA aldı. Ve şimdi ikinci büyük işletim sistemi yükseltmesinin zamanı geldi, eğer Redmi Note 9 kullanıyorsanız, şimdi Android 12 tabanlı MIUI 13’e yükseltebilirsiniz.

Xiaomi, yeni özelliklerin yanı sıra Temmuz 2022 aylık güvenlik yaması ile MIUI 13 OTA’yı zorluyor. Özelliklerden bahsetmişken, değişiklik günlüğü yeni widget sistemi için desteği onaylıyor. Bunun dışında, yeni cilt, optimize edilmiş dosya depolama sistemi, RAM optimizasyon motoru, işlemci önceliği optimizasyonu, %10’a kadar uzatılmış pil ömrü, yeni duvar kağıtları, kenar çubuğu ve diğer özellikleri getiriyor. Değişiklik günlüğü ayrıca yükseltmenin Android 12’ye dayandığını doğrular, burada değişiklik günlüğünü kontrol edebilirsiniz.

Redmi Note 9 MIUI 13 güncellemesi – Değişiklik günlüğü

 • MIUI 13
  • Yeni: Uygulama destekli yeni bir widget ekosistemi
  • Optimizasyon: Geliştirilmiş genel kararlılık
 • sistem
  • Android 12 tabanlı kararlı MIUI
  • Android Güvenlik Yaması Temmuz 2022’ye güncellendi. Artan sistem güvenliği.
 • Diğer Özellikler ve iyileştirmeler
  • Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel

Redmi Note 9 akıllı telefonunuz varsa, artık telefonunuzu yeni Android 12 güncellemesine güncelleyebilirsiniz. Her ne kadar şimdilik bir yuvarlanma aşamasında olsa da, önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulacak. Yeni güncellemeleri kontrol etmek için Ayarlar’a ve ardından sistem güncellemelerine gidebilirsiniz. Aceleniz varsa, akıllı telefonunuzu kurtarma ROM’u ile manuel olarak MIUI 13’e güncelleyebilirsiniz.

Telefonunuzu güncellemeden önce, önemli verilerinizin yedeğini aldığınızdan ve telefonunuzu en az %50 oranında şarj ettiğinizden emin olun.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %