Redmi

Redmi Note 8 (2021) MIUI 13 ROM

Yerleşik Android 12 özelliklerinin yanı sıra, iyi bilinen MIUI 13, kullanıcı arayüzünü ve cihazın genel bölümlerini geliştiren çok sayıda etkileyici araç ve özellik ile karşımıza çıkıyor. Öte yandan, cihazın gizlilik sistemini geliştirerek kullanıcının bilgilerine bir kalkan sağlamakta.

Etkili canlı duvar kağıtları, dinamik tema desteği, Mi Sans yazı tipi ve yenilenen widget’lar, ana ekranı daha canlı ve etkileyici hale getirir. Kısacası, kullanıcılar kullanıcı arayüzlerini basit ancak gelişmiş tekniklerle buna göre özelleştirebilirler. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalara her zamankinden daha iyi bir şekilde güçlü erişime sahip olabilirler.

Gizlilik bölümünden bahsedecek olursak, MIUI 13 akıllı telefondaki verileri mümkün olan her şekilde koruyan o kadar düşünceli araçlarla geliyor ki. Yazılıma bir göz atmak için değişiklik günlüğünden geçelim.

SR. NO.YAPI NUMARASI, BÖLGE VE DURUMRECOVERY ROMFASTBOOT
Redmi Note 8 (2021) – Global Stable
1.1.V13.0.2.0.SCUMIXMDownload LinkDownload Link
SR. NO.YAPI NUMARASI, BÖLGE VE DURUMRECOVERY ROMFASTBOOT ROM
Redmi Note 8 (2021) – EEA Stable
1.1.V12.5.8.0.RCUEUXMDownload LinkDownload Link
SR. NO.YAPI NUMARASI, BÖLGE VE DURUMRECOVERY ROMFASTBOOT ROM
Redmi Note 8 (2021) – Russia Stable
1.1.V12.5.6.0.RCURUXMDownload LinkDownload Link

Değişiklik Günlüğü;

  1. Performans: Ekran gecikmelerinde %60 azalma. Üçüncü taraf uygulamaların akıcılığında %53’e varan artış.
  2. Yeni Widget’lar: ‘Süper geri sayım günü’ ve ‘su bardağı ölçüsü’ gibi kullanımı kolay widget’lar. Kullanıcılara iOS 15 benzeri bir deneyim sunar.
  3. Canlı Duvar Kağıtları: Kristal oluşum tasarımını beraberinde getiren hareketli duvar kağıtları ile ana ekrana yeni bir görünüm.
  4. Gizlilik: ‘Dolandırıcılık koruması’, ‘yüz tanıma’ ve ‘filigran gizliliği’ gibi araçlar, kullanıcının verilerinin kötüye kullanılmasını veya sahte web sitelerine aktarılmasını önlemeye yardımcı olur.
  5. Dinamik Tema desteği: Bu özellik etkinleştirildiğinde, sonuç olarak duvar kağıtlarından renkleri seçer ve bunları sistemin temasına ve genel bölümlerine uygular.
  6. Mi Sans Yazı Tipi: Yeni yazı tipi, ekrandaki yazılara göre sembollere otomatik ayarlama imkanı sunuyor.
  7. Mi Magic Center: Genel Xiaomi ekosistemini tek bir yerde sağlayan bir pencere.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %